Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Aberystwyth

Odkryj Aberystwyth z megabusem

Miasto uniwersyteckie Aberystwyth jest jedyne w swoim rodzaju. Położone jest na zakrzywionej linii brzegowej zatoki Cardigan, a zaletą tego nadmorskiego walijskiego kurortu jest jego odosobniony charakter. Jeśli zarezerwujesz autokar do Aberystwyth, wkrótce odkryjesz jego niezwykłego ducha wspólnoty. Zanurz się w dziedzictwo miasta w Ceredigion Museum, odbądź podróż kolejką Cliff Railway i wspinaj się po ruinach zamku. Potem podziwiaj niezrównany walijski zachód słońca z kuflem prawdziwego piwa ale. Aberystwyth wyróżnia się największym zagęszczeniem pubów na milę kwadratową w kraju.

Aberystwyth: 3 największe atrakcje

1. Spędź wolny czas nad morzem

Główną atrakcją w Aberystwyth jest przepiękny widok na morze. Przespaceruj się wzdłuż promenady, zagraj na automatach na molo i poczuj morski piasek pod stopami na pięknych plażach North Beach i South Beach. Najlepszy widok w mieście rozciąga się ze szczytu Constitution Hill, na który jeździ stylizowana kolejka Cliff Railway.

2. Wycieczka pociągiem parowym przez dolinę Rheidol Valley

Wyrusz na wycieczkę śladami Williama Wordsworth'a pociągiem parowym przez piękną dolinę Rheidol. Trasa lokomotywy biegnie od Aberystwyth do Devil's Bridge, obok wodospadów i soczyście zielonych lasów na zboczach gór. Masz ochotę na spacer po dolinie? Możesz wysiąść na dowolnej stacji i przejść się, aby rozprostować nogi.

3. Wybierz się na przedstawienie w Aberystwyth's Arts Centre

Wielokrotnie nagradzane Centrum Sztuki w Aberystwyth położone jest na szczycie wzgórza Penglais Hill. To popularne miejsce oferuje niezwykle różnorodny program, od pokazów muzycznych i tanecznych po warsztaty ceramiczne i wydarzenia literackie. W tutejszym kinie zawsze można zobaczyć najnowsze hity kinematografii.

UK_City_Guide_Aberystwyth_01

Aberystwyth: poruszanie się po mieście

Zarezerwuj podróż autokarem megabus do Aberystwyth i korzystaj z takich udogodnień na pokładzie, jak bezpłatne Wi-Fi*. Limit bagażu wynosi 20 kg, więc nie musisz się obawiać, że zabraknie Ci miejsca na spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy. Więcej informacji o tym, co wliczone jest w Twój bilet znajdziesz na naszej stronie dotyczącej usług na pokładzie.

Po przyjeździe do Aberystwyth nie trzeba daleko iść, aby rozpocząć zwiedzanie. To niewielkie, ale doskonale położone miasto najlepiej zwiedzać na piechotę, wtedy niczego się nie przegapi. Weź mapę z biura turystycznego na Terrace Road i ruszaj w drogę.

Jeśli po przyjeździe z megabus do centrum miasta wybierasz się na uniwersytecki kampus Penglais to zajmie Ci to zaledwie 15 minut spacerem. Jeśli nie masz ochoty wchodzić po stromym podejściu, skorzystaj z autobusu linii nr 301.

Jeśli interesuje Cię zwiedzanie okolicy, regularne linie autobusowe kursują z centralnego dworca autobusowego do ładnych pobliskich miasteczek targowych, takich jak Cardigan i Machynlleth. Niezwykłe parki narodowe Snowdonia i Brecon Beacons także znajdują się w zasięgu ręki.

 

Aberystwyth: najlepsze rozrywki nocne

Jak przystało na uniwersyteckie miasteczko, większość miejsc rozrywki w Aberystwyth kieruje swoją ofertę do studentów. Choć nie ma tutaj aż tylu rozrywek co w Cardiff, nadal znajduje się tu wiele miejsc, gdzie można pójść się zabawić. Są to na przykład puby. W miasteczku znajduje się ich ponad 60, więc nie można narzekać na brak wyboru. Spróbuj prawdziwego piwa ale w przytulnym pubie Ship and Castle lub posłuchaj muzyki na żywo w Rummers.

Jeśli chodzi o kluby, to zarówno Why Not i Pier Pressure organizują imprezy trwające do samego rana. Jeśli poszukujesz kulturalnych rozrywek na wieczór, polecamy kino w stylu retro Commodore Cinema na ulicy Bath Street i pokazywane tam najnowsze hity filmowe. Znajdziesz tam również bar, jeśli masz ochotę na piwo z popcornem. 

UK_City_Guide_Aberystwyth_02

Aberystwyth za darmo: 3 najlepsze atrakcje

1. Wizyta w Ceredigion Museum

Aby poczuć prawdziwy klimat walijskiego miasta, warto odwiedzić muzeum Ceredigion Museum. Wewnątrz tego, co kiedyś było nazywane Coliseum Theater znajduje się niezwykła mieszanka lokalnych eksponatów, w tym zabawek dla dzieci, starych pamiątkowych klisz, a nawet sprzętu stomatologicznego. Zrekonstruowana walijska wieś z XIX w. stanowi największą atrakcję tego miejsca. Wejście do muzeum jest bezpłatne.

 

2. Odwiedź Bibliotekę Narodową Walii

W National Library of Wales (Bibliotece Narodowej) znajduje się ponad siedem milionów książek na półkach. Nawet największy miłośnik książek nie jest w stanie ich wszystkich przeczytać. Na ścianach tej biblioteki znajdują się nie tylko książki. Można tu znaleźć kolekcje map, fotografii i obrazów. Warto zwrócić szczególną uwagę na drewniany puchar Nanteos Cup, uważany przez wielu za Świętego Graala.         

 

3. Zwiedzanie zamku Aberystwyth Castle

W XIII wieku zamek w Aberystwyth był uznawany za jeden z najpotężniejszych w Walii. Dzisiejsze ruiny i pozostałości po zamku pozwalają poznać fascynującą historię tego miejsca oraz szczegóły stoczonych tutaj bitew. Zamek służył w przeszłości jako więzienie i mennica królewska. Obecnie jest to jeden z najlepszych punktów widokowych na morze. 

Masz chęć? Zarezerwuj tanie bilety autokarowe do Aberystwyth przy użyciu planera podróży znajdującego się w górnej części tej strony.

 

Obsługujemy Aberystwyth na różnych trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia