Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Bradford

Odkryj Bradford z megabusem

Podczas gdy sąsiednie Leeds często skupia na sobie uwagę jako najważniejszy ośrodek regionu, nie należy zapominać o urokach perły Yorkshire jaką jest Bradford. Od czasów gdy miasto zostało światową stolicą wełny kontynuuje swoją bogatą wiktoriańską spuściznę na obszarach takich jak Little Germany. Salts Mill w Saltaire znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest pozycją obowiązkową zarówno dla miłośników sztuki, jak i zakupów. W Narodowym Muzeum Nauki i Mediów znajduje się 20-metrowy ekran IMAX, a Teatr Alhambra jest zawsze do odhaczenia, gdy jesteś w mieście. Bez względu na to, co robisz, nie wyjeżdżaj bez kolacji w jednej z wielokrotnie nagradzanych, obecnych w mieście indyjskich restauracji. Byłoby przestępstwem opuścić tę część wycieczki autokarowej do Bradford.

Bradford: 3 największe atrakcje

1. Spędź czas w Salts Mill

Salts Mill jest zabytkiem klasy II, w którym znajduje się galeria sztuki, restauracja oraz sklepy. Możesz tu podziwiać wystawę Davida Hockneya, pozwolić sobie na zakup nowoczesnej biżuterii oraz delektować się kawą i ciastem w Salts Diner. Następnie możesz zwiedzić miasteczko przemysłowe Saltaire zbudowane w drugiej połowie 19 wieku, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

2. Odwiedź National Science and Media Museum (Narodowe Muzeum Nauki i Mediów)

Telemaniacy będą zachwyceni tym wspaniałym muzeum, w którym prezentowana jest historia fotografii, filmu i telewizji z ostatnich 150 lat. Zapoznaj się z technologią światła i dźwięku oraz jej wpływem na oblicze mediów i rozrywki. Następnie obejrzyj najnowszy hit na znajdującym się w muzeum ekranie IMAX, mierzącym 60 stóp.

3. Obejrzyj spektakl w Alhambra Theatre

Wybierając się na spektakl do Alhambra Theatre, zawsze można liczyć na wspaniałe widowisko. W tym zbudowanym w 1914 r. lokalnym, cennym zabytku organizowane są musicale, przedstawienia komediowe, spektakle dramatyczne i pantomimy. Przed wieczornym spektaklem można udać się do eleganckiej Restaurant 1914 z widokiem na City Park. 

UK_City_Guide_Bradford_01

Bradford: poruszanie się po mieście

Zarezerwuj podróż autokarem do Bradford a otrzymasz darmowy dostęp do Wi-Fi* podczas przejazdu i gniazdka do ładowania* urządzeń mobilnych. Aby dowiedzieć się więcej na temat naszych usług na pokładzie – w tym o limicie bagażu wynoszącym 20 kg – wejdź na naszej stronie dotyczącej usług na pokładzie.

Bradford to dość małe miasto, dzięki czemu do większości głównych atrakcji można dojść pieszo. Zatrzymaj się przy Centrum Informacji dla Odwiedzających (ang. Visitor Information Centre) na Broadway i wybierz interesujące Cię mapy i ulotki, aby dowiedzieć się, co się dzieje w mieście.

Jeśli wolisz złapać autobus, zaplanuj trasę z West Yorkshire Metro. Spacer z końcowego przystanku megabus na Bradford Interchange na University of Central Lancashire zajmie mniej niż 15 minut.

Chcesz się wybrać gdzieś dalej? Tętniące życiem miasto Leeds znajduje się zaledwie 20 minut jazdy pociągiem, a w godzinę można dotrzeć do miejscowości uzdrowiskowej Harrogate. Jeśli jesteś miłośnikiem spędzania czasu na świeżym powietrzu,, Peak District i Yorkshire Dales znajdują się na wyciągnięcie ręki.  

Bradford: najlepsze rozrywki nocne

Wycieczka do Bradford nie byłaby kompletna bez skosztowania curry. Przez sześć lat z rzędu miasto to było nazywane „brytyjską stolicą curry”. Udaj się na ulicę Great Horton Road, na której znajdują się najlepsze restauracje kuchni azjatyckiej. Tak jak w całym Yorkshire, w każdym tutejszym pubie panuje niezwykle przyjazna atmosfera. Udaj się do Shoulder of Mutton przy Kirkgate – tradycyjnego brytyjskiego pubu z nasłonecznionym ogródkiem.

Natomiast zwolennicy klubów powinni udać się prościutko na West End, aby napić się drinka i spędzić czas w tętniącej życiem atmosferze. Miłośnicy muzyki na żywo powinni udać się do baru Underground, który gości lokalne zespoły grające różne rodzaje muzyki. 

Bradford: najlepsze miejsca na zakupy

Jeśli chcesz wydać pieniądze na produkty znanych marek, centrum handlowe The Broadway w centrum miasta jest rajem dla zakupowiczów. Znajduje się tu ponad 70 sklepów znanych marek, jak Topshop i H&M. W centrum handlowym Kirkgate Centre również mieści się wiele sklepów takich marek, jak Primark i New Look, natomiast w centrum handlowym Oastler Shopping Centre można zaopatrzyć się w świeże produkty na popularnym lokalnym targu.

Jednym z najnowszych centrów handlowych w Bradford jest Sunbridge Wells. Ten wyjątkowy podziemny labirynt charakteryzuje się eklektyczną mieszanką niezależnych sklepów, barów i restauracji. Główne wejście znajduje się za City Park.

UK_City_Guide_Bradford_02

Bradford za darmo: 3 najlepsze atrakcje

1. Przespaceruj się po Little Germany

W XIX wieku Bradford było uznawane za światową stolicę wełny. W tym czasie do miasta przybyło wielu niemieckich kupców, którzy wybudowali tam sobie domy. Ich dzielnicę nazwano Małe Niemcy (Little Germany). Budynki w tej dzielnicy są w większości zabytkowe. To świetny przykład architektury wiktoriańskiej i zarazem fascynujący przykład dziedzictwa w Bradford.

2. Odwiedź galerię sztuki Cartwright Hall

Jeśli jesteś wielbicielem sztuki, galeria Cartwright Hall powinna znaleźć się na Twojej liście. Ta wysoce ceniona galeria sztuki oprócz eksponatów sztuki brytyjskiej z XIX i XX wieku oferuje wystawy sztuki współczesnej Można tu podziwiać prace takich artystów jak Warhol i Lichtenstein, natomiast na zewnątrz budynku rozciągają się przepiękne ogrody w Lister Park. Złap autobus w centrum miasta i znajdziesz się tu w ciągu 15 minut.

3. Odwiedź katedrę w Bradford

Pragniesz znaleźć się w miejscu przepełnionym ciszą i spokojem? Udaj się do katedry w Bradford, będącej od ósmego wieku kolebką kultu chrześcijańskiego w mieście. Ciekawymi eksponatami tutaj są witraże Williama Morrisa oraz misterne rzeźby i hafty. Ponadto przez cały rok w katedrze odbywa się wiele koncertów muzyki chóralnej. 

Zarezerwuj bilety autokarowe megabus do Bradford przy użyciu planera podróży w górnej części tej strony.

 

Obsługujemy Bradford na wielu trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia