Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Obraz testowy – przesiadka do potwierdzenia

Odkryj Bristol z megabusem

Bristol to miasto z zacięciem mocno buntowniczym. Od możliwości robienia zakupów w niezależnych sklepach, których jest więcej niż dobrze znanych marek, do ujawniającego się za każdym rogiem street artu, jest miejscem jedynym w swoim rodzaju. Nic więc dziwnego, że to unikalne miasto portowe zawsze odgrywa gwiazdorskie role filmowe, od Sherlocka do Kumpli. Możesz zobaczyć wszystkie opisane miejsca, jeżeli wybierzesz autobus do Bristolu. Nawet nie oczekuj porównania do podobnego miejsca gdziekolwiek indziej, ponieważ to miasto wyróżnia się z tłumu.

Bristol: 3 największe atrakcje

1. Wybierz się na rejs statkiem, aby zobaczyć miasto z innej perspektywy

Bristol to miasto położone przy ujściu rzeki Avon. Jego historia od zawsze łączyła się z transportem wodnym, dlatego też w przeszłości był to jeden z ważniejszych portów handlowych. Obecne szlaki wodne w Bristolu pozwalają na zobaczenie tego miasta z całkowicie innej perspektywy. Zachęcamy więc do wejścia na pokład i zwiedzenia tego miasta wodnym transportem publicznym Bristol Ferry Boats, który działa przez 364 dni w roku. Zgadza się – w Boże Narodzenie trzeba będzie polegać na innych środkach transportu.

 

2. Statek parowy SS Great Britain zaprojektowany przez Brunela

Step aboard Brunel’s famous ship, launched in 1843, and find out what makes it one of Bristol’s top visitor attractions. Jest to „żywe” muzeum, co oznacza, że po wejściu pod pokład można tu spotkać wiktoriańskich bohaterów. Bilety są ważne przez 12 miesięcy, a statek ten znajduje się przy Harbourside.

 

3. The symbol of Bristol

You can't visit Bristol and not see the famous Clifton Suspension Bridge. Whether you just want to walk over it, pop along to the Visitors Centre to see history displays or take in a free tour of the bridge - this has to be one of your must dos. Or you can don your hard hat between Easter and October and take part in one of the famous Hard hat tours where you'll go behind the scenes to explore Brunel's hidden chambers. 

 

UK_City_Guide_Bristol_01

Bristol: poruszanie się po mieście

Podróżując do Bristolu z megabusem zazwyczaj możesz liczyć na bezpłatne Wi-Fi* w autokarze oraz limit bagażu aż 20 kg na wszystkie Twoje rzeczy. You can find out more about what’s included on that side of things on our on board facilities page. 

Po dotarciu do Bristolu warto jest odwiedzić Centrum Informacji Turystycznej przy Harbourside. Można tutaj otrzymać mapy i kupić bilety autobusowe, aby poruszać się po głównych dzielnicach miasta. W dzielnicy Harbourside jest tyle atrakcji, że spokojnie możesz tu spędzić wiele godzin. Znajdują się tam takie atrakcje, jak statek parowy SS Great Britain zaprojektowany przez Brunela, Bristol Aquarium oraz Centrum Nauki w At-Bristol.

There’s also a regular ferry service that stops at all the main attractions on the waterfront – just look for Number Seven Boats and Bristol Ferry Boats. 

Bristol jest dość pagórkowaty, więc najlepszym środkiem transportu, aby dostać się do innych dzielnic miasta, na przykład do centrum, starego miasta i Clifton, jest autobus. Jeżeli masz silne nogi, możesz również wypożyczyć sobie rower i wybrać się w wybraną przez siebie trasę.

 

Bristol: najlepsze rozrywki nocne

Zarezerwowałeś podroż autokarem do Bristolu i zastanawiasz się, jak spędzić czas wieczorem? Możesz obejrzeć spektakl w Bristol Old Vic, najdłużej działającym bez przerwy teatrze w Wielkiej Brytanii. Lub obejrzeć kabaret, na przykład w Jongleurs na ulicy Canons Road. Ponadto w mieście znajdziesz o wiele więcej niezależnych miejsc rozrywki.

Jeśli chcesz się rozerwać wieczorem, w centrum miasta znajduje się więcej barów i klubów, niż zdołasz odwiedzić podczas jednego wieczoru. Clifton to bardzo ekskluzywna dzielnica, natomiast w Stokes Croft można poczuć niekonwencjonalną atmosferę. Niezależnie od miejsca, w jakim się znajdziesz, wpadnij na szybkie piwo do pubu Coronation Tap. Jedyny w dzielnicy Clifton pub serwujący cydr to popularne miejsce, w którym odbywa się rytuał „otrzęsin” pierwszorocznych studentów przybywających na studia do miasta.

 

Bristol: najlepsze miejsca na zakupy

Gloucester Road w Bristolu jest najdłuższą ulicą w Europie, na której znajdują się sklepy należące do niezależnych sprzedawców. Na tej ulicy znajdziemy mnóstwo sklepów niezależnych sprzedawców i niewielkie stoiska z różnościami. Na sąsiedniej ulicy Stokes Croft znajdziemy też jedne z najlepszych dzieł Banksy'ego. Jeśli lubisz luksusowe butiki i eleganckie kawiarnie, Clifton Village z pewnością przypadnie Ci do gustu. Natomiast dzielnica Bristol Shopping Quarter, w samym centrum miasta, jest miejscem gdzie można znaleźć sklepy znanych marek i produkty w przystępnych cenach.  

UK_City_Guide_Bristol_02

Bristol za darmo: 3 najlepsze atrakcje

1. Wybierz się na wycieczkę śladami Sherlocka lub Kumpli

Bristol Film Office opracowało szlaki spacerowe do pobrania ze wszystkich miejsc przedstawionych w filmie Sherlock. Jest ich bardzo wiele. Zrób sobie kolejną wycieczkę śladami ekscentrycznego detektywa całkowicie za darmo lub szlakiem miłośników filmu Kumple o dramatycznych losach grupy nastolatków z Bristolu. Or try out our very own Showstoppers guide, so you can visit the locations of shows like Skins and Outlaws. 

 

2. Odwiedź katedrę w Bristolu

Przepiękna katedra w Bristolu mieści się przy College Green w dzielnicy West End i jest otwarta przez 365 dni w roku. Katedra pochodzi z lat 1100, a jej mroczne wnętrze wykorzystano podczas kręcenia wielu filmów i programów telewizyjnych, w tym oczywiście w filmie Sherlock produkcji BBC. To w końcu Bristol.

 

3. Wybierz się na spacer do Arnos Vale Cemetery

W samym sercu miasta znajduje się sekretny ogród spokoju, znany również jako Arnos Vale. Jest to wiktoriański cmentarz ogrodowy o wielkości 45 akrów. Podążaj tym szlakiem, a dojdziesz do pięknych, klasycznych budynków, rzeźb oraz pomników otoczonych przez naturę.

 

Sprawdź wszystkie dostępne autokary do Bristolu korzystając z planera podróży megabus znajdującego się w górnej części strony.

 

Obsługujemy Bristol na ponad 10 trasach, w tym:

 

 

*W zależności od dostępności i połączenia