Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Dundee

Podróż autokarem do Dundee

„Jedno miasto, wiele odkryć” to świetny opis szkockiego miasta Dundee. Od historii do słynnych towarów eksportowych, miasto ma kilka tematów do przedstawienia. Masz tyle lat, żeby pamiętać na przykład The Beano i The Dandy? Powstały tutaj komiksy, dzięki którym znajdziesz w City Square rzeźby Dennisa Rozrabiaki i spółki. Posiadasz jedną z tych wszechobecnych jutowych toreb na zakupy? To miasto niegdyś było stolicą produkcji juty. Brałeś kiedyś Aspirynę? Tak, zgadłeś! Dundee uważane jest także za stolicę tego niezbędnego w każdym domu medykamentu. Pierwszy z pionierskich okrętów to RSS Discovery, a jego nazwa naprawdę ma sens. Zarezerwuj wycieczkę autokarem do Dundee, a sam odkryjesz to miasto.

Dundee: 3 najlepsze atrakcje

1. Wejdź na pokład RRS Discovery

Kapitan Robert Falcon Scott wypłynął w podróż na Royal Research Ship Discovery w 1901 r. i powrócił z epickiej podróży na Antarktykę trzy lata później. Aktualnie zadokowany przy Discovery Point na nabrzeżu Dundee statek sprawia, że jest to fascynujące miejsce do odwiedzenia o każdej porze roku.

2. Cofnij się w czasie w muzeum Verdant Works

W Verdant Works panuje niezwykła atmosfera, ponieważ to miejsce jest czymś więcej niż tylko muzeum. Odrestaurowany dawny młyn opowiada historię dziedzictwa włókienniczego Dundee, a w szczególności produkcji juty. Nigdy już nie spojrzysz w ten sam sposób na swoją przyjazną dla środowiska torbę wielorazowego użytku.

3. Pochwal się swoimi umiejętnościami w Factory Skatepark

Poszukujesz czegoś innego? Udaj się do Factory Skatepark na Balunie Drive, gdzie będziesz miał możliwość pochwalić się swoimi umiejętnościami jazdy na rolkach, rowerem BMX lub wyczynami na hulajnodze w rozległym, zadaszonym skateparku. Jeśli przybędziesz tu z grupą znajomych w sobotę lub w niedzielę wieczorem, będziecie mogli wynająć nawet cały skatepark dla siebie.

UK_City_Guide_Dundee_01

Dundee: poruszanie się po mieście

Dzięki linii magabus dotarcie do Dundee jest niezwykle proste. Autobus zatrzyma się w centrum miasta, a na pokładzie będziesz mógł korzystać z takich udogodnień, jak darmowe Wi-Fi* oraz limit bagażu aż 20 kg. Przeczytaj naszej stronie dotyczącej usług na pokładzie aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Po dotarciu do Dundee możesz zwiedzać miasto we własnym tempie. Do większości znanych atrakcji łatwo jest dotrzeć pieszo, a spacer jest najlepszym sposobem poznania miasta. Znajdziesz tu wiele brukowanych ulic i ukrytych uliczek wartych odwiedzenia. Rozpocznij zwiedzanie od rynku miejskiego (City Square), a trudno będzie Ci się zgubić. Jeśli naprawdę zabłądzisz, poproś kogoś, aby wskazał Ci drogę do posągu Desperate Dan.

Dworzec autobusowy Dundee Seagate znajduje się w odległości pięciu minut spacerem i oferuje połączenia z wieloma lokalnymi miejscowościami, w tym ze szkockimi miastami, takimi jak Aberdeen i Edynburg.

Natomiast stacja kolejowa Dundee znajduje się przy nabrzeżu i oferuje dobre połączenia do dalej położonych miejscowości. 

Dundee: najlepsze miejsca na zakupy

Wybierz się autokarem do Dundee, a wkrótce zauważysz znane sklepy – dostępny asortyment na pewno zadowoli każde gusta. Zacznij od głównej ulicy High Street i jeśli szukasz rzeczy do domu, zacznij od wizyty w centrum handlowym Overgate Shopping Centre. Znajdują się tam takie sklepy jak Topshop, Primark i Debenhams – oferty dostosowane ceną do każdego portfela.

Ulica Perth Road biegnie nieco dalej, obok Uniwersytetu w Dundee. Znajduje się na niej wiele mniejszych sklepików z najrozmaitszym asortymentem. To samo dotyczy kręgu jaki zataczają ulice Exchange Street, Dock Street i Lower Commercial Street, znanego również pod nazwą Downtown Dundee. 

UK_City_Guide_Dundee_02

Dundee za darmo: 3 najlepsze miejsca

1. Spędź swój dzień w muzeum Dundee Contemporary Arts

W tym pięciopiętrowym budynku znajduje się kilka wystaw plastycznych, warsztatów twórczych i pracownia drukarska – wejście jest bezpłatne. Ponadto DCA zamienia się w całoroczne miejsce rozrywki w godzinach wieczornych dzięki najwyższej klasy barowi i światowemu kinie. Otwarte jest każdego dnia od 10 rano i znajduje się w centrum miasta.

2. Wejdź na szczyt Law w Dundee

Aby zachwycać się panoramicznym widokiem na miasto, wejdź na szczyt Law w Dundee. Najbardziej znanym punktem widokowym miasta jest szczyt wygasłego wulkanu, na którym obecnie znajduje się wieża widokowa. Warto wejść aż na samą górę, gdyż rozciągający się stamtąd widok jest naprawdę niesamowity. 

3. Odwiedź muzeum McManus

Galeria i muzeum sztuki w Dundee to miejsce, w którym dowiesz się wszystkiego na temat historii tego szkockiego miasta. Wstęp do muzeum jest bezpłatny i jest ono czynne codziennie. W muzeum znajduje się osiem galerii przeznaczonych do zwiedzania. Rozpocznij od krajobrazów i życia (Landscapes and Lives), które przeniosą Cię o 400 milionów lat wstecz, a następnie udaj się do galerii o XX wieku.    

Skorzystaj z planera podróży megabus znajdującego się w górnej części tej strony, aby zarezerwować tanie bilety autokarowe do Dundee już dziś.

Obsługujemy Dundee na ponad 10 trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia