Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Edynburg – przesiadki do potwierdzenia

Kup bilet megabus i odwiedź Edynburg

Złap autobus do Edynburga i od razu rozpocznij zwiedzanie. Napełnij torby zakupami zrobionymi wzdłuż Princess Street albo wzbogać Instragrama zdjęciami ze szczytu Scott Monument. Spałaszuj talerz wyśmienitych potraw w restauracji z gwiazdką Michelin w Nowym Mieście w Edynburgu lub ciesz podniebienie smakiem whisky na sesjach degustacyjnych na Starym Mieście. Stolica Szkocji – znana również jako Auld Reekie – jest miejscem, do którego zechcesz często wracać. Kilka inspiracji, od których można zacząć..

Edynburg: 3 największe atrakcje

1. Wejdź na szczyt pomnika Scott Monument

Jednym z najlepszych miejsc na podziwianie prawdziwego piękna Edynburga jest szczyt pomnika Scott Monument. Gotycka iglica pomnika – poświęconego powieściopisarzowi Sir Walterowi Scottowi – wznosi się w Princes Street Gardens, więc naprawdę nie możesz tego przegapić. Pokonaj 287 stopni i ciesz się fenomenalnymi widokami, gdy odzyskasz oddech.

2. Wybierz się na festiwal Edinburgh Festival Fringe

Uznawany za największy na świecie festiwal sztuki Edinburgh Festival Fringe oferuje tysiące otwartych dla ogólnej publiczności występów trwających przez trzy tygodnie co roku w sierpniu. Festiwal ten odbywa się w tym samym czasie co Edinburgh International Festival, więc zarezerwuj swój bilet autobusowy do Edynburga w miarę wcześnie.

3. Delektuj się szkocką whisky

Zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się tutaj wszystkiego na temat whisky, wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, wziąć udział w degustacji oraz mieć możliwość odnalezienia swojego idealnego smaku whisky dzięki degustacji największej kolekcji na świecie. Istnieją również opcje przyjazne dla rodziny. Możesz wziąć udział w porannych warsztatach, o ile tylko Twój żołądek Ci na to pozwoli. Nie martw się – mocna kawa jest wliczona w cenę. 

UK_City_Guide_Edinburgh_01

Edynburg: poruszanie się po mieście

Przyjedź do Edynburga z megabus, a nie będziesz musiał martwić się ani o benzynę, ani o parkowanie. Ponadto podczas przejazdu otrzymasz wiele innych korzyści – na przykład gniazda do ładowania* oraz darmową sieć WiFi* – nie wspominając o 20 kg limicie bagażu.

Poruszanie się po Edynburgu nie jest trudne. Pomimo tego, że w tym szkockim mieście jest dużo wzniesień, jest ono również atrakcyjne i kompaktowe, dzięki czemu można dojść pieszo do wielu ciekawych zabytków. Jeśli planujesz nieco dłuższą podróż, skorzystaj z autobusu lub tramwaju. Do lotniska w Edynburgu dojedziesz linią autobusową Airlink100. Trasa jest obsługiwana przez 24 godziny.

Chcesz uniknąć ciągnięcia ze sobą bagażu podczas wspinaczki na szczyt Scott Monument? Stasher dysponuje ponad 10 przechowalniami bagażu w całym Edynburgu. Wystarczy, że zarezerwujesz miejsce w przechowalni Stashpoint przez internet w cenie 6 GBP za maksymalnie 24 godzin, aby cieszyć się atrakcjami miasta z wolnymi rękoma. 

Edynburg: najlepsze rozrywki nocą

Zostajesz tutaj na noc? Masz więc szczęście, ponieważ życie nocne w Edynburgu oferuje wiele atrakcji, od tradycyjnych pubów do klubów high-tech. Jeśli masz w planie wyjście na drinka, udaj się do jednego z pubów na Starym Mieście w Edynburgu, gdzie piwo typu ale oraz lokalna whisky są zawsze dostępne.

Jeśli jednak wolisz koktajle, lepszą opcją dla Ciebie będzie udanie się do szpanerskiej dzielnicy Edynburga – New Town. Jeśli chcesz spędzić wyjątkową noc, bez wątpienia powinieneś zarezerwować sobie bilet na autobus do Edynburga na imprezę sylwestrową nazywaną tutaj Hogmanay. Ta impreza noworoczna trwa przez trzy dni i noce. Jest to impreza uliczna kończąca wszystkie inne.

Edynburg: najlepsze miejsca na zakupy

Na pytanie, gdzie należy wybrać się na zakupy w Edynburgu, każdy odpowie – na Princes Street. Ten odcinek o długości jednej mili zapełniony jest sklepami, łącznie ze znanymi markami, takimi jak Debenhams, Zara i Jenners, który jest obecnie częścią House of Fraser. Sklepy znajdują się tylko po jednej stronie ulicy, więc wzdłuż całej trasy możesz podziwiać wspaniale widoki na Zamek w Edynburgu. Ulica ta biegnie równolegle do ulicy George Street, na której znajduje się wiele sklepów znanych projektantów mody i ekskluzywnych butików.

UK_City_Guide_Edinburgh_02

Edynburg za darmo: 3 najlepsze atrakcje

1. Odwiedź Królewski Ogród Botaniczny

Jeśli chcesz odpocząć od zgiełku miasta, udaj się do Królewskiego Ogrodu Botanicznego w Edynburgu. Jest otwarty przez cały rok, a wstęp do niego jest całkowicie darmowy, chyba że chcesz podziwiać piękno roślinności wewnątrz 10 szklarni. Latem, innym wspaniałym miejscem na świeżym powietrzu godnym polecenia jest park The Meadows. Jest to popularne miejsce wśród studentów zażywających kąpieli słonecznych i rodzin organizujących pikniki.

2. Zwiedzanie Muzeum Narodowego Szkocji

Znajdujące się w centrum miasta Muzeum Narodowe Szkocji właśnie przeszło przebudowę, która kosztowała wiele milionów funtów. A ponieważ znajduje się w nim 20 000 eksponatów pod jednym dachem, nic dziwnego, że jest jednym z 20 najpopularniejszych muzeów na świecie. Przed wizytą w muzeum zapoznaj się z godzinami otwarcia wystaw, prelekcji oraz wydarzeń specjalnych.

3. Wybierz się na wycieczkę po mieście

Nie ma lepszego sposobu na zapoznanie się z bogatą historią Edynburga, niż przejście się szlakiem spacerowym po mieście. Na szczęście organizacja zajmująca się zabytkami w Edynburgu (Edinburgh World Heritage) opracowała zbiór tras, które można pobrać przez Internet zupełnie za darmo i zwiedzać miasto we własnym tempie. Możesz samemu się przekonać, dlaczego to miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zarezerwuj swój autokar do Edynburga korzystając z planera podróży, aby znaleźć najlepsze oferty.

Obsługujemy Edinburgh na ponad 10 trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia