Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Exeter przesiadki do potwierdzenia

Kup bilet megabus i odwiedź Exeter

Złap autobus do Exeter, a odkryjesz miasto emanujące wdziękiem i historią. Dzięki udanemu połączeniu architektury georgiańskiej z brukowanymi uliczkami i barwnymi ogrodami, Exeter z pewnością nie potrzebuje filtra Instagrama. Zejdź na tętniące życiem nabrzeże specjalnie dla ukrytych w murach antykwariatów i łodzi na rzece Exe. Potem obejrzyj pokaz kabaretowy lub występ muzyczny na legendarnym Exeter Phoenix, a następnie delektuj się lokalnym piwem na Gandy Street. Wystarczy dodać, że prędko zakochasz się w pięknie tego zakątka kraju.

Exeter: 3 największe atrakcje

1. Poznaj nabrzeże Exeter Quay

W słoneczny dzień nie ma lepszego miejsca w Exeter, naprawdę! Przejdź się wybrukowanymi ścieżkami na nabrzeże, gdzie hangary na łodzie zostały przerobione na sklepy z zabytkami, starociami i rożnego rodzaju rękodziełem. Jeśli tylko pogoda dopisze, znajdziesz tu również wiele miejsc do zjedzenia lunchu na świeżym powietrzu. Dodatkowo znajdziesz tutaj zabytkowy urząd celny Custom House, w którym obecnie mieści się centrum dla zwiedzających Exeter.

 

2. Zwiedzanie podziemnych korytarzy

Podziemne korytarze Exeter to atrakcja jedyna w swoim rodzaju. Zostały one zbudowane w XIV wieku, aby ukryć w nich rury dostarczające świeżą wodę do średniowiecznego Exeter. Podczas zwiedzania z przewodnikiem poznasz historie o duchach, wojnach, oblężeniach i epidemiach cholery. Jest to bardzo popularna atrakcja turystyczna, aby więc zwiedzić te zabytkowe korytarze, bilet należy zarezerwować z wyprzedzeniem.

 

3. Rozwiąż tajemnice Red House

Masz w sobie coś z Sherlocka Holmesa? Więc mamy coś dla Ciebie. Tajemnice Red House to wciągające historie, w których trzeba odnajdywać wskazówki, rozwiązywać zagadki i uciec z pokoju w ciągu godziny. Przyprowadź ze sobą grupę przyjaciół i poznajcie świat tajemniczych zagadek i intryg. 

UK_City_Guide_Exeter_01

Exeter: poruszanie się po mieście

Najłatwiejszy sposób na dotarcie do Exeter to przejazd autokarem. W większości naszych autokarów możesz w pełni wykorzystać dodatkowe udogodnienia, takie jak bezpłatne Wi-Fi* i punkty ładowania*, aby naładować tablet lub telefon. Check out our on board facilities page to find out what else is included with your ticket.

Autokar megabus dowozi pasażerów do centrum miasta Exeter, z którego od razu można rozpocząć zwiedzanie. Exeter to ładne, ale też niewielkie miasto, w którym wszędzie można dojść pieszo – chociaż jest tutaj wiele linii autobusowych. Jeśli wybierasz się na uniwersytet i nie masz ochoty na spacer, dowiozą Cię tam autobusy obsługujące trasy D lub H.

Jeśli planujesz zwiedzanie poza miastem, w centrum znajdziesz autobusy kursujące do takich miast jak Plymouth i Exmouth. Albo wybierz się pociągiem do miasta Newton Abbot – malownicza trasa kolejowa biegnie zaledwie kilka metrów od morza. Wylatujesz z lotniska Exeter Airport? Skorzystaj z autobusu 56, który ma swój przystanek na dworcu kolejowym Exeter St David's.

 

Exeter: najlepsze rozrywki nocą

W każdej rozmowie o wieczornym wyjściu w Exeter zawsze pada nazwa Timepiece. Ten klub nocny to bardzo znane miejsce w Exeter, w którym organizowane są najróżniejsze wydarzenia muzyczne. Tam zawsze jest najlepsza zabawa. Jeśli szukasz bardziej alternatywnej sceny, sprawdź The Cavern, w którym stałym bywalcem był kiedyś Chris Martin z Coldplay.

Dla miłośników wydarzeń kulturalnych polecamy Exeter Phoenix z bardzo bogatym programem teatralnym, komediowym, muzycznym i tanecznym. W samym centrum Exeter, znajduje się ulica Gandy Street, na której jest mnóstwo barów, pubów i miejsc gdzie można wypić drinka lub lokalne piwo. 

 

Exeter: najlepsze miejsca na zakupy

Jeśli zarezerwowałeś tani bilet na podroż do Exeter mając w planie typowy wyjazd na zakupy, to na pewno się nie rozczarujesz. Najlepsze miejsce na zakupy, gdzie można znaleźć popularne marki i domy towarowe, to oczywiście High Street i dom towarowy Princesshay. Natomiast słynna ulica Gandy Street – która podobno była inspiracją dla magicznej Ulicy Pokątnej (Diagon Alley) w Harry Potterze – mieści wiele sklepów należących do niezależnych sprzedawców.

Dzielnica przy zamku (The Castle Quarter) i plac przy katedrze (Cathedral Yard) to miejsca ze sklepami projektantów mody i luksusowych sklepów jubilerskich – warto się tam wybrać, jeśli pieniądze nie stanowią dla Ciebie żadnego problemu. Lub odwiedź targ rolniczy otwarty w każdy czwartek na rogu Fore Street i South Street. Po prostu podążaj za zapachem świeżego pieczywa i innych wypieków. 

UK_City_Guide_Exeter_02

Exeter za darmo: 3 najlepsze atrakcje

1. Podziwiaj Katedrę w Exeter

Katedra w Exeter stoi dumnie w samym sercu miasta. Twierdzi się, że posiada najdłuższe nieprzerwane gotyckie sklepienie na świecie. Jedną z ciekawych cech tej budowli jest jej niezwykły zegar z XV wieku. Jest to działający zegar słoneczny wykonany na podstawie średniowiecznych założeń astronomicznych. Na dodatek nadal wybija kuranty co godzinę.

 

2. Odwiedź Muzeum Pamięci Księcia Alberta

Muzeum Royal Albert Memorial Museum, w skrócie RAMM, posiada imponujące gotyckie fasady, jednak tamtejsze wystawy są bardzo na czasie. Budynek przeszedł wielomilionową modernizację. W chwili obecnej znajdują się w nim starożytne eksponaty, dzięki którym jest to jedno z najważniejszych muzeów w kraju. Muzeum jest otwarte od wtorku do niedzieli, a wejście jest całkowicie bezpłatne.

 

3. Rozprostuj nogi w parku Haldon Forest Park

Jeśli pragniesz spędzić swój wolny czas na świeżym powietrzu, polecamy kompleks parkowo-leśny Haldon Forest Park. Wytyczone ścieżki prowadzą przez 3 500 akrów lasu. Dzięki fenomenalnym widokom na dolinę Teign Valley i Wybrzeże Jurajskie (Jurassic Coast), Twój telefon wypełni się zachwycającymi zdjęciami w mgnieniu oka. Autobus obsługujący linię 360 dowiezie Cię tam w niecałe 30 minut.

 

Zarezerwuj swój bilet na autokar do Exeter już dziś za pomocą planera podróży megabus. But be quick - cheap tickets to Exeter sell out fast.

We serve Exeter from a number of routes, including:

 

*W zależności od dostępności i połączenia