Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

przesiadki do Falmouth do potwierdzenia

Odkryj Falmouth z megabusem

Miasto Falmouth pretenduje do miana zostania główną częścią wybrzeża Kornwalii. Nic więc dziwnego, że życie tutaj toczy się wokół plaży. Złap autobus do Falmouth i wybierz się na spacer wzdłuż piaszczystego wybrzeża, spróbuj wspinaczki lub coasteeringu na skalistym wybrzeżu albo skieruj się w stronę wody łodzią lub kajakiem. Jednak jeszcze nie są to wszystkie przygody napędzane adrenaliną. Dla przeciwwagi swej aktywnej strony, Falmouth posiada liczne przytulne puby, osobliwe herbaciarnie i piekarnie wypiekające pieróg Cornish pasty, których których nie wypada nie odwiedzić, gdy już jesteś w mieście. Jesteś w Kornwalii...

Falmouth: 3 najlepsze atrakcje

1. Wycieczka do Pendennis Castle

Jeśli wybierasz się autokarem do Falmouth i chciałbyś zapoznać się z historią Kornwalii, koniecznie odwiedź Zamek Pendennis. Ta nadmorska twierdza broniła Kornwalii od czasów Tudorów. Dziś jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście. Wejdź na sam szczyt po krętych schodach zamku, aby podziwiać panoramę na morze, która na pewno sprawi, że poczujesz lekki zawrót głowy.

2. Kursy pływania na desce surfingowej

Złapanie odpowiedniej fali u wybrzeży Falmouth jest w rzeczywistości dość trudne ze względu na położenie miasta. Jeśli jednak zapiszesz się na lekcję surfingu lub szkolenie w mobilnej szkole surfingu, instruktorzy odbiorą Cię w Falmouth i zabiorą w najlepsze miejsca do surfowania, a na koniec odwiozą Cię z powrotem do Falmouth. Szkoła surfingu Falmouth Surf School jest jedną z najbardziej znanych.

3. Wybierz się na przygodę na wybrzeżu

Linia brzegowa Falmouth to miejsce wielu nadmorskich atrakcji na świeżym powietrzu. Lista wszystkich dostępnych atrakcji znajduje się na stronie Elemental UK. Centrum atrakcji znajdujące się na plaży Swanpool Beach w Falmouth oferuje wszystko, od wspinaczki skałkowej i pływania motorówkami, po coasteering i żeglowanie. Nie jest to miejsce dla domatorów.

UK_City_Guide_Falmouth_02

Falmouth: poruszanie się po mieście

Podróż autokarowa z megabus do Falmouth jest łatwa i przyjemna. Rezerwując podróż naszym autokarem możesz spodziewać się bezpłatnego Wi-Fi* podczas podróży i limitu bagażu aż 20 kg na wszystkie Twoje rzeczy. Lista oferowanych przez nas udogodnień znajduje się na naszej stronie dotyczącej usług oferowanych na pokładzie.

Po Falmouth nietrudno jest się poruszać. Jest to dosyć małe miasteczko, więc do większości atrakcji można dojść pieszo. A jeśli nie masz ochoty na spacer z centrum miasta nad morze, skorzystaj z autobusu wahadłowego obsługiwanego przez firmę OTS wyruszającego w tę trasę co 20 minut.

Do takich miejsc, jak Truro, St Mawes i St Anthony Head regularnie kursują również promy. Zakup kartę Fal Mussel Card, a będziesz mógł korzystać z oferty przewoźnika Fal River Links oraz wsiadać i wysiadać na dowolnych przystankach.

Falmouth: najlepsze rozrywki nocą

Kampusy w Truro i Penryn należące do Falmouth University i University of Exeter znajdują się naprawdę niedaleko. Samo miasteczko Falmouth jest doskonałym miejscem na noc studencką. Miejscowość słynie jednak bardziej ze świetnych barów i pubów, niż z klubów – Mono i Toast to dwa najpopularniejsze miejsca.

Jeśli zechcesz zjeść i napić się czegoś dobrego, warto wybrać się do ciekawego baru specjalizującego się w serach i winach Chintz Symposium lub do gastropubu The Boathouse. Jeśli lubisz muzykę na żywo i występy stand-up, Princess Pavilion to miejsce dla Ciebie – otwarte przez cały rok. W kinie Phoenix Cinema można obejrzeć kino niezależne przy lampce wina i przekąskach dostarczanych do Twojego miejsca. 

Falmouth: najlepsze miejsca na zakupy

Jeśli chodzi o robienie zakupów w Falmouth, to znajdziemy tutaj wszystkiego po trochu. Oprócz typowych sklepów znanych marek, takich jak M&S i New Look, znajdują się tu niezależne sklepiki oraz ekscentryczne butiki sprzedające akcesoria o tematyce morskiej. Co miesiąc, w dawnej hali WI Hall, która obecnie nazywana jest Curious Hall, odbywa się pchli targ.

Ale to z czego słynie Falmouth, to sklepy z odzieżą dla aktywnych. Kupić można tu wszystko, od Animal po Trespas, jest z czego wybierać – odzież i akcesoria do jazdy na łyżwach pływania, a nawet surfowania. Główny asortyment stanowią tutaj ubrania przeznaczone do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i prawie wszystko to, co wiąże się ze spędzaniem wolnego czasu na świeżym powietrzu. Sklepy przeważnie znajdują się wokół głównej ulicy miasteczka. 

UK_City_Guide_Falmouth_01

Falmouth za darmo: 3 najlepsze miejsca

1. Wybierz się na plażę

Prawie każdy, kto wybiera się do Kornwalii myśli o spędzaniu wolnego czasu na plaży. W Falmouth jest z czego wybierać - jest tu cała gama piaszczystych plaż. Plaża Gyllyngvase jest jedną z najpopularniejszych dzięki swoim rozmiarom i piaskowi oraz wspaniałym kawiarniom. Z centrum miasta można do niej dojść w zaledwie 15 minut.

2. Spacer po ogrodach

W mieście znajduje się wiele zadbanych ogrodów botanicznych dostępnych dla wszystkich. W drodze na plażę w Gyllyngvase warto jeszcze zobaczyć kwiaty z rejonów subtropikalnych w ogrodach Queen Mary Gardens. Zapraszamy także na wizytę do siedmioakrowego parku Kimberley Park oraz na podziwianie pięknych widoków na ogrody Fox Rosehill Gardens, które znajdują się w pobliżu Uniwersytetu Falmouth.

3. Odwiedź galerię sztuki w Falmouth

Galeria Sztuki w Falmouth znajduje się w centrum miasta i jest otwarta od poniedziałku do soboty. Znajduje się w niej ponad 2 000 dzieł sztuki, odbywają się tutaj warsztaty artystyczne i prelekcje. Jeśli rzeczywiście posiadasz zdolności artystyczne, Twoja praca może zostać wystawiona na pokaz. Prace aspirujących i profesjonalnych artystów eksponowane są w galerii wejściowej.

Zarezerwuj przejazd autokarowy do Falmouth już dziś przy użyciu planera podróży znajdującego się w górnej części tej strony.

Obsługujemy Falmouth na wielu trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia