Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Hull

Odkryj Hull z megabusem

Hull ma wiele do świętowania. Kingston-upon-Hull – tak brzmi jego właściwa nazwa – zdobył tytuł Brytyjskiej Stolicy Kultury w 2017 r. i w pełni wykorzystuje swój nowy status. Możesz odkrywać kwitnące tereny otaczające przystań, wybrać się na spacer po brukowanych alejach Hull's Old Town i przepuszczać gotówkę w Princes Quay – a wszystko to w ciągu jednego dnia. Nic dziwnego, że Hull było ostatnio wymieniane jako jedno z dziesięciu najlepszych miast świata według Rough Guides. Na co więc czekasz? Zarezerwuj podróż autokarem do Hull już dzisiaj.

Hull: 3 największe atrakcje

1. Odwiedź The Deep

The Deep znajduje się w spektakularnym budynku ze szkła i aluminium górującym nad Humber Estuary. To światowej klasy akwarium jest domem dla około 3 500 stworzeń morskich, w tym żółwi morskich Karetta i płaszczek. Można tu zobaczyć nurków karmiących rekiny z ręki i odwiedzić pingwiny w Lodowym Królestwie.

2. Odwiedź Ferens Art Gallery

Arcydzieła Hockney'a, Blake'a i Spencera to tylko kilka prac, które można podziwiać w Ferens Art Gallery. Aby maksymalnie wykorzystać wizytę, możesz skorzystać z usług przewodnika zanim odpoczniesz przy herbacie i ciastku w kawiarni na miejscu. Galeria znajduje się w Museum Quarter w centrum miasta, wstęp jest bezpłatny.

3. Odkryj Fruit Market

Tutaj galerie sztuki znajdują się tuż obok bazarków, a tradycyjne puby obok modnych restauracji, Hull może być dumny z tej tętniącej życiem dzielnicy kulturalnej. The Fruit Market będzie odgrywać ważną rolę podczas obchodów Hull Miastem Kultury, z festiwalami, przedstawieniami komediowymi oraz muzyką na żywo. Fruit Market znajduje się przy nabrzeżu na Humber Street.

UK_City_Guide_Hull_01

Hull: poruszanie się po mieście

Podróż do Hull autokarem megabus jest niezwykle łatwa. Podczas podróży możesz zazwyczaj korzystać z bezpłatnego Wi-Fi* oraz liczyć na limit bagażu aż 20 kg. Aby dowiedzieć się z czego jeszcze możesz korzystać w trakcie podróży autokarowej, sprawdź naszej stronie dotyczącej usług na pokładzie.

Autokar megabus zatrzymuje się w samym sercu Hull, więc od razu możesz zacząć zwiedzanie. Jeśli poruszasz się pieszo, przekonasz się, że miasto jest do tego stworzone. Większość sklepów, muzeów i restauracji znajduje się nie dalej niż o 15 minut marszu. Jeśli wolisz podróżować autobusem, masz do dyspozycji regularne linie autobusowe Stagecoach. Jedziesz na Uniwersytet w Hull? Wsiądź do simplibus 5, aby znaleźć się tam w ciągu 20 minut.

Jeśli chcesz zwiedzić okolicę, możesz dotrzeć pociągiem do nadmorskiego miasteczka Scarborough i North York Moors w ciągu 1,5 godziny. Możesz również pojechać do historycznego miasta York, podróż trwa mniej niż godzinę z głównego dworca, Hull Paragon Interchange.   

Hull: najlepsze miejsca na zakupy

Princes Quay Shopping Centre to miejsce, do którego poważni zakupowicze idą w pierwszej kolejności. To ultra nowoczesne centrum handlowe jest zbudowane na palach ponad Princes Docks i mieści ponad 80 luksusowych marek. Znajduje się tam również multipleks kinowy, całe mnóstwo restauracji i kręgielnia, gdy przyjdzie czas na odpoczynek po zakupach.

St Stephen's znajduje się w samym centrum miasta i jest to dobre miejsce, jeśli szukasz sklepów pokroju H&M i Zara. Również w centrum miasta znajduje się Prospect Shopping Centre, gdzie można znaleźć sklepy typu Boots i WHSmith. Warto też odwiedzić The Victorian Hepworth Arcade, która posiada elegancki szklany dach i mieści ulubione sklepy okolicznych mieszkańców: sklep ze śmiesznymi rzeczami Dinsdale oraz sklep elektryczny Fanthorpe. 

UK_City_Guide_Hull_02

Hull za darmo: 3 najlepszych miejsc

1. Powrót do przeszłości za sprawą Streetlife Museum of Transport

Poznaj widoki, dźwięki i zapachy minionej epoki w Streetlife Museum of Transport. Jest tam również kolekcja zabytkowych pojazdów: karet, tramwajów i ryksz. Potem udaj się na spacer po wybrukowanych ulicach Starego Miasta i spróbuj piwa w jednym ze staromodnych pubów.

2. Relaks w East Park

East Park rozciąga się na powierzchni 120 akrów. Znajduje się w nim woliera, jeziorko z rowerami wodnymi oraz zagroda dla zwierząt, w której można spotkać jelenie, kangury Walabia i pawie. Jest to rozległa zielona oaza ciszy i spokoju w tętniącym życiem mieście.

3. Spacer po Humber Bridge

Otwarty w 1981 r. przez Królową Elżbietę II okazały Humber Bridge stał się symbolem odbudowanego miasta. Poczuj skalę tej budowli idąc ścieżką dla pieszych z centrum informacji turystycznej na jego północnym końcu. W trakcie spaceru można podziwiać przepływające statki i stada ptaków z wysokości 30 metrów ponad wodą.  

Chcesz zarezerwować przejazd megabus do Hull? Skorzystaj z planera podróży u góry, aby znaleźć tani bilet autokarowy.

Obsługujemy Hull na wielu trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia