Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Odkryj Inverness z megabusem

Odkryj Inverness z megabusem

Wybierz się autokarem do „Górskiej stolicy”, aby zakosztować odurzającej mieszanki tego, co stare i tego co nowe. Inverness znajduje się nad rzeką Ness, w bardzo niewielkiej odległości od słynnego jeziora i zamieszkującego go potwora. Niezależnie od tego, czy szukasz potwora Nessie czy też rozkoszujesz się szkockimi krajobrazami, przejażdżka po jeziorze Loch Ness jest dobrym miejscem na to, aby to rozpocząć. Ta historyczna wioska rybacka wypełniona jest atrakcjami po brzegi. Odkryj historię regionu w Muzeum i Galerii Sztuki Inverness i zakosztuj whisky w Tomatin Distillery. Więcej przygód zaznasz w fantastycznych Cairngorms, oddalonych zaledwie o godzinę.

Inverness: 3 największych atrakcji

1. Poszukiwanie Nessie w jeziorze Loch Ness

Wypad w te rejony nie byłby kompletny bez odwiedzenia jeziora Loch Ness. Jest to największe pod względem objętości jezioro w Szkocji i miejsce zamieszkania legendarnego potwora z Loch Ness. Najlepszy sposób polowania na Nessie to przejażdżka łodzią. Nawet jeżeli nie uda ci się spostrzec wodnego potwora, zamglone widoki gór na pewno wynagrodzą ci ten trud.

 

2. Degustacja najlepszej szkockiej whisky w Tomatin Distillery

Szkocka whisky typu single malt i region Scottish Highlands znakomicie się uzupełniają, dlatego wizyta w Tomatin Distillery jest naprawdę konieczna. Zapoznaj się z historią wielokrotnie nagradzanej whisky i metodą jej produkcji przed degustacją w barze. Aby tam dojechać, wsiądź w autobus 34X w kierunku Aviemore.

 

3. Rozrywki kulturalne w teatrze Eden Court

Teatr Eden Court to największy ośrodek kulturalny Szkocji i fantastyczny obiekt do oglądania spektakli. Począwszy od najnowszych filmów wysokobudżetowych, koncertów muzycznych, po operę i balet – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przejrzyj ofertę i zarezerwuj swoją podróż autokarem do Inverness w zależności od zainteresowań.

UK_City_Guide_Inverness_01

Inverness: poruszanie się po mieście

Rezerwując przejazd autokarem megabus do Inverness możesz liczyć na bezpłatną sieć Wi-Fi* na pokładzie i gniazdka do ładowania* swoich urządzeń, dzięki czemu podróż upłynie Ci znacznie przyjemniej. Inne usług na pokładzie obejmują półki na bagaż i umożliwiają maksymalne wykorzystanie 20 kg limitu bagażu.

Inverness to stosunkowo kompaktowe miasto, dlatego zwiedzanie głównych atrakcji i robienie zakupów odbywa się zwykle na piechotę. Niemniej jednak istnieje wiele połączeń autobusowych oraz taksówek dla osób, które wolą oszczędzać nogi. Zmierzasz na kampus uczelniany w Inverness? Wsiądź w autobus 8U na Falcon Square, oddalony o kilka minut od dworca kolejowego.

Inverness stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki po szkockich górach, jeziorach i zamkach. Szlaki wspinaczek turystycznych w parku narodowym Cairngorms znajdują się w odległości godziny jazdy pociągiem. Możesz również odwiedzić ładne wiktoriańskie miasteczko nadmorskie Nairn, znajdujące się w odległości 15 minut jazdy pociągiem.

Inverness: najlepsze rozrywki nocne

Pomimo niewielkich rozmiarów życie noce Inverness najlepiej określić można jako ekscytujące. Tchnące górską atmosferą miejscowe bary i puby, serwują słynne regionalne whisky single malt i piwa ale. Obfitują one również w pożywne posiłki na bazie produkowanego lokalnie befsztyku Aberdeen Angus i świeżego łososia. Jest tu również cała gama klubów i koncertów muzycznych na żywo, dla osób pragnących trochę mocniej się zabawić. Hootananny słynie w szczególności z trzech sal koncertowych oraz dwóch barów z doskonałymi daniami kuchni tajlandzkiej. Oprócz występów gwiazd rock'a i popu, odbywają się tu również występy komików i cotygodniowy ceilidh w ulubionym klubie na Church Street. 

Inverness: najlepsze zakupy

Od znanych sieci sklepów po sklepy z pamiątkami, jest tam mnóstwo miejsc, w których można poszastać gotówką. Centrum handlowe Eastgate Shopping Centre to najlepsze skupisko sieciowych sklepów detalicznych, takich jak Next i M&S oraz mniejszych, niezależnych sklepów. Miłośnikom bardziej tradycyjnych obiektów polecamy czarujący Victorian Market zbudowany w 1890 r., w którym mieszczą się sklepy z antykami, tkalnie spódnic szkockich i punkty zbytu lokalnego rękodzieła. Większość mieszczących się tutaj sklepów czynnych jest od poniedziałku do soboty. Nie zapomnij o kupieniu pamiątek z pobytu w sklepach zlokalizowanych w starszej części Inverness, wokół Church Street i High Street.

UK_City_Guide_Inverness_02

Inverness za darmo: 3 najlepszych atrakcji

1 Wizyta w Muzeum i Galerii Sztuki Inverness
Dowiedz się o globalnym zasięgu Szkockiego regionu Highlands w tym muzeum, oferującym mieszankę sztuki, kultury, archeologii i historii natury. Jest ono czynne od wtorku do soboty, a wstęp jest bezpłatny. Po nacieszeniu się teraźniejszością i przeszłością Inverness, wybierz się na herbatę do kawiarni Cobbs Tea House.

2. Podziwianie ogrodów botanicznych the Inverness
Na południu miasta, na brzegach rzeki Ness położone są Ogrody botaniczne Inverness. Subtropikalna roślinność, orchidee i bugenwilie to tylko kilka przykładów kolorowej fauny otaczającej wodospad i staw z karpiami. Jest tam również oranżeria kaktusów, wypełniona setkami rodzajów kaktusów i roślin z gatunku sukulentów.

3. Wizyta w katedrze St Andrew's
Katedra miejska z końca XIX wieku to arcydzieło sztuki wiktoriańskiej. Imponująca zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz, z oknami z ornamentowego szkła i eleganckimi meblami. Nie zapomnij obejrzeć misternych rosyjskich ikon, daru od cara Rosji. Katedra czynna jest dla zwiedzających codziennie.

Zarezerwuj podróż autokarem do Inverness korzystając z planera podróży znajdującego się na tej stronie.

Obsługujemy Inverness na ponad 10 trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia