Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Lancaster

Podróżuj megabusem do Lancaster

Parafrazując PR-owy slogan, Lancaster może być małym miastem, ale ma wielką historię. Historia jest bogata i dobrze promowana, dzięki wielkim atrakcjom, takim jak Zamek Lancaster, a także dzięki majestatycznym domom i imponującej kolekcji muzeów. Lancaster posiada również jeden z 10 najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, ciągnącą się na ponad 40 mil sieć kanałów i miłe okolice wiejskie, o jakich inne miasta mogą jedynie pomarzyć. Zarezerwuj podróż autokarową do Lancaster już dziś, a zastanowisz się dlaczego nie przyjechałeś wcześniej.

Lancaster: 3 największych atrakcji

1. Odkryj przeszłość w Zamku Lancaster

Zamieszkały przez więźniów aż do 2011, Zamek Lancaster mógłby opowiedzieć tysiące historii. Najlepsze z nich usłyszysz z przerażającymi szczegółami podczas zwiedzania zamku. Jedna z najsłynniejszych mówi o procesie i egzekucji „Wiedźm z Lancashire” na początku XVII wieku. Te makabryczne opowieści przyprawią o dreszcze najodporniejszych odwiedzających. 

2. Przechadzka smakosza po targu Lancaster Market

Stragany Lancaster's Charter Market wypełniają centrum miasta w każdą środę i sobotę, i są marzeniem każdego smakosza. Spróbuj lokalnych specjałów: sera, wędzonych ryb, krewetek oraz innych smakołyków z całego świata. Można tutaj kupić chutney, sosy i zabrać je ze sobą do domu do dalszej degustacji. 

3. Skok na spadochronie nad miastem

Najdłużej działające krajowe centrum spadochronowe znajduje się właśnie w Lancaster, więc pominięcie go byłoby stratą. Black Knights Parachute Centre oferuje skoki w tandemie i na linie dla początkujących oraz bardziej doświadczonych amatorów adrenaliny. To całkiem imponujący sposób na zobaczenie miasta z lotu ptaka.

UK_City_Guide_Lancaster_01

Lancaster: poruszanie się po mieście

Zarezerwuj megabus do Lancaster, aby skorzystać z usług na pokładzie jak darmowe Wi-Fi* i gniazdka ładowania* podczas podróży większością naszych autokarów. 20 kg limit bagażu jest również zawarty w cenie biletu, więc można zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy.

Po przybyciu autokarem do Lancaster poruszanie się po mieście jest łatwe i przyjemne. Poruszanie się pieszo w centrum miasta jest dobrym rozwiązaniem, gdyż ruch uliczny może być duży. Przemieszczanie się rowerem jest również łatwe dzięki dużej ilości ścieżek i tras rowerowych, a do tego są znakomite udogodnienia dla rowerów – np. zabezpieczone przechowalnie rowerowe.

Jeżeli chcesz pojechać gdzieś dalej, istnieje tutaj system ulic jednokierunkowych, które biegną dookoła centrum miasta i wiele autobusów jeździ tą trasą.

Autobusy do Uniwersytetu Lancaster odjeżdżają co pięć minut z dworca przy Damside Street. Prowadzą tam również dwie specjalne ścieżki rowerowe – dojazd zabiera tylko około 20 minut. 

Lancaster: najlepsze miejsca na zakupy

Terapię zakupową najlepiej rozpocząć od Marketgate Shopping Centre w samym centrum miasta. Nie ma tam ruchu samochodowego, wiec można w swoim tempie oglądać butiki oraz sklepy sieciowe jak np. Primark i Waterstone's. St Nicholas Arcades - lub St Nics dla miejscowych - są zadaszone, więc to dobry wybór na deszczowe dni. Można tam znaleźć wszystkie znane marki sklepów.

A dla osób, które nie lubią markowych sklepów, w centrum znajduje się wiele niezależnych butików. Do tego dochodzi targ uliczny w środy i soboty, na którym można znaleźć unikalne przedmioty. 

UK_City_Guide_Lancaster_02

Lancaster za darmo: 3 najlepszych atrakcji

1. Odpoczynek na trawie w Williamson Park

Słynny Ashton Memorial – nazywany przez mieszkańców Jelly Mould – to najbardziej znana część Williamson Park. Po zrobieniu obowiązkowego zdjęcia można przejść do drugiej atrakcji: 54-akrowego parku. Zabierz sprzęt piknikowy i zostań na cały dzień, a potem możesz również odwiedzić Butterfly House.

2. Zwiedzanie Lancaster City Museum

Lancaster City Museum mieści się w dawnym Ratuszu na Market Square i warto je odwiedzić – szczególnie gdy pada. Znajduje się tam pełno eksponatów z różnych epok, ale naprawdę warto zobaczyć lokalne eksponaty dotyczące historii Lancaster.

3. Spacer wzdłuż kanału

Otwarte kanały, długie na około 40 mil, ciągną się przez Lancaster i okoliczne pola, a spacer nad brzegiem wody przynosi upragniony odpoczynek. Można również wybrać się na płatny rejs statkiem Lancaster Canal Boat i podziwiać krajobraz z jego pokładu. 

Zarezerwuj tanie przejazdy autokarowe do Lancaster przy użyciu planera podróży znajdującego się na tej stronie.

 

Obsługujemy Lancaster na wielu trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia