Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

przesiadki do Liverpoolu do potwierdzenia

Odkryj Liverpool z megabusem

Liverpool jest znany głównie z powodu The Beatles i jego rywalizujących klubów piłkarskich, ale w tym dynamicznym mieście jest znacznie więcej atrakcji. Wybierz autobus do Liverpoolu, a znajdziesz się w świecie kultury. Jest tam pełno muzeów i galerii oraz wpisane na listę UNESCO nabrzeże portowe. Festiwale takie jak Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Liverpoolu (LIMF), umacniają muzyczne tradycje, a puby i bary rozkręcają imprezy już we wczesnych godzinach. Jedno jest pewne: do tego legendarnego miasta zechcesz wrócić po więcej.

Liverpool: 4 największych atrakcji

1. Odkryj historię The Beatles

Słysząc „Liverpool” przychodzą ci na myśl Beatlesi. Spuścizna Fab Four nadal utrzymuje się w mieście; dlatego a  wizyta w The Beatles Story w Albert Docks jest po prostu konieczna. To wielokrotnie nagradzane muzeum zabierze cię w podróż przez życie, czasy i muzykę zespołu, który odmienił świat. And if that's not enough, you can also join a Beatles and World Heritage Site walking tour, Private magical Beatles tour, Beatles 3-hour classic tour of the city and Deluxe Beatles Experience. You can never get enough!

2. Przepraw się promem do Mersey

Wsiądź na prom i popłyń tą słynną trasą, o której Gerry and The Pacemakers napisali piosenkę. Z Mersey rozciąga się doskonała panorama zatwierdzonego przez UNESCO World Heritage nabrzeża Liverpoolu. Zobaczysz budynki Royal Liver Building, Port of Liverpool Building i Cunard Building – znane jako Three Graces – w takt tej melodii.

3. Rozkoszuj się atmosferą Stadionu Anfield

Bez względu na to, czy jesteś zagorzałym kibicem, czy tylko niezależnym obserwatorem meczów piłkarskich, wyprawa do Anfield na pewno się opłaci. Wycieczka po stadionie uwzględnia zwiedzanie szatni zawodników oraz ławki rezerwowych Kloppa. Lub zasiądź na trybunach podczas meczu, aby doświadczyć wzruszeń podczas chóralnego śpiewu „You'll Never Walk Alone” w wykonaniu 50 000 kibiców. 

 

4. By order of the Peaky Blinders

Visit some of the filming locations from the popular show Peaky Blinders on a 4-hour coach tour. You'll also get to hear anecdotes from making the show, and end the tour in the Peaky Blinders pub. 

UK_City_Guide_Liverpool_02

Liverpool: poruszanie się po mieście

Twoja podróż autokarem do Liverpoolu nie może być łatwiejsza. Book a cheap bus ticket with megabus and you’ll usually enjoy extra touches on board like free WiFi* and a 20kg luggage allowance.

W Liverpoolu autokar wysadzi cię w centralnym punkcie miasta, tak abyś mógł niezwłocznie rozpocząć zwiedzanie. Liverpool to kompaktowe miasto, dlatego najlepiej poruszać się po nim na piechotę. Jeżeli wybierasz się nieco dalej, całodzienny bilet autobusowy jest najbardziej ekonomicznym sposobem na zwiedzanie. Więcej informacji dostępnych jest na  Mersey Travel.

Poza granicami Liverpoolu znajdują się fantastyczne miejsca do zwiedzania, takie jak historyczne Chester i nadmorskie miasteczko Southport. Pociągi z dworca kolejowego Liverpool Central odjeżdżają co 15 minut, a oba te miejsca oddalone są o mniej więcej godzinę jazdy.

 

Liverpool: najlepsze rozrywki nocne

Jeżeli planujesz wieczorne wyjście w Liverpoolu, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Alma de Cuba to bar znajdujący się w zaadaptowanym kościele, który dzięki wysokim sufitom i ścianom z odsłoniętej cegły stanowi wyjątkową atrakcję. Inny supermodny punkt na Seel Street to The Kazimier Garden, z grillem i muzyką na żywo w lecie oraz grzanym cydrem pod rozwieszonymi światełkami w zimie.

Wzorem miejscowych, do jedzenia zamów sobie miskę gulaszu Scouse w kafejce Maggie May's na Bold Street. Zwiedzanie Liverpoolu nie byłoby kompletne bez tańca do przebojów Beatlesów w słynnym klubie nocnym Cavern Club na Mathew Street.

 

Liverpool: najlepsze zakupy

ONE w Liverpool to raj dla kupujących, który nieprzypadkowo, znajduje się na Paradise Street. Jest to dzielnica handlowa na otwartym powietrzu w samym centrum Liverpoolu, skupiająca ponad 160 sklepów, barów i restauracji, a tak się składa, że tam właśnie zatrzymuje się megabus po przyjeździe do Liverpoolu.

Browse the rails the department stores before refuelling at Wahaca or Jamie's Italian. Miłośnikom niezależnych sklepów polecamy Bold Street, gdzie można znaleźć wszystko, począwszy od mody retro po stare płyty. Dla osób dysponujących większym budżetem, centrum handlowe Metquarter na Whitechapel jest rajem, w którym znaleźć można luksusowe marki i ozdoby. 

UK_City_Guide_Liverpool_01

Liverpool za darmo: 3 najlepszych atrakcji

1. Wizyta w Tate Liverpool

Tate Liverpool znajduje się w starym magazynie na terenie Albert Dock. Z czterema piętrami wypełnionymi dziełami sztuki nowoczesnej, jest to prawdziwa uczta dla oczu. W ramach wcześniejszych organizowanych tam wystaw prezentowano dzieła Jacksona Pollocka i Andy'ego Warhola, dlatego należy oczekiwać dzieł na najwyższym poziomie. Zachęcamy również do odbycia spaceru po znajdującym się na liście UNESCO nabrzeżu, aby zasmakować przemysłowej historii Liverpoolu.

 

2. Zabawa na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Liverpool (LIMF)

Korzenie muzyczne Liverpoolu sięgają głęboko, dlatego nie jest to żadną niespodzianką, iż miasto to gości jedno z największych w Europie bezpłatnych wydarzeń muzycznych w lipcu. Określany uprzednio mianem festiwalu ulicznego Mathew Street Festival, LIMF przyciąga tysięczne tłumy. Osobom, które nie gustują w tańcach pogo proponujemy wizytę w malowniczym parku Sefton Park.

 

3. Porównaj katedry w Liverpoolu

Liverpool z dwoma zachwycającymi katedrami na pewno zasługuje na miano miasta. Wznoszą się one majestatycznie na obu końcach Hope Street, ulicy o bardzo stosownej w tym wypadku nazwie. Anglikańska Katedra w Liverpoolu jest największą w Wielkeij Brytanii, z 360° panoramą miasta, którą można podziwiać z wieży. Wieża latarni oraz okrągła konstrukcja Katedry Liverpool Metropolitan stanowi uderzający kontrast w stosunku do gotyckiej budowli w sąsiedztwie.

 

Aby zarezerwować przejazd autokarem do Liverpoolu, skorzystaj z planera podróży i znajdź tanie bilety megabus już dziś.

Obsługujemy Liverpool na ponad 10 trasach, w tym:

 

TUI Experience Liverpool banner

 

 

*W zależności od dostępności i połączenia