Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

przesiadki do Londynu do potwierdzenia

Odkryj Londyn z megabusem

Wybierz autokar do Londynu, a stołeczne miasto Wielkiej Brytanii będzie na wyciągnięcie ręki. Niezależnie czy przyjeżdżasz zaliczyć wielkie atrakcje, zobaczyć koncert muzyczny, wejść na pokaz West End, będziesz w rozterce jeśli chodzi o ilość rzeczy do obejrzenia i zrobienia. Ponadto, w Londynie znajduje się sześć wspaniałych lotnisk, nie wspominając o świetnych połączeniach kolejowych, co sprawia, że jest najlepszym miejscem do kontynuacji podróży.

Londyn: 4 największych atrakcji

1. megasightseeing.com wycieczka autobusowa

Nasza całodobowa wycieczka autobusowa megasightseeing.com zapewnia możliwość obejrzenia 50 najsłynniejszych zabytków Londynu w ciągu zaledwie 2 godzin. Big Ben, Parlament i London Bridge - to tylko niektóre z kluczowych punktów zwiedzania. Dwupoziomowy autobus kursuje po Londynie codziennie i odjeżdża co godzinę w godzinach od 10:00 do 17:00. Zwiedzanie można rozpocząć w trzech miejscach: London Eye, Tower of London i Park Lane. 

2. Przejedź się kołem widokowym London Eye

Wysiądź z autobusu do Londynu i wsiądź do kapsuły koła London Eye, aby odbyć niezwykłą przejażdżkę. Będziesz mógł cieszyć się widokiem panoramy stolicy z lotu ptaka z tego najwyższego w Europie diabelskiego młyna, dlatego nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu fotograficznego. Przejazd trwa ok. 30 minut, a najbliższym przystankiem metra jest Waterloo.

3. Wypij popołudniową herbatę

Popołudniowa herbata w Londynie to instytucja sama w sobie. Istnieje wiele miejsc, do których można udać się na herbatę, a słynne hotele, takie jak The Dorchester, Claridge's oraz The Ritz są najbardziej popularne. Bez względu na wybór miejsca, otrzymasz malutkie kanapki, świeże ciastka i herbatę nalewaną z czajnika.

4 Odwiedziny w Pałacu Buckingham

Osoby odwiedzające miasto w okresie od kwietnia od lipca zachęcamy zobaczenie Pałacu Buckingham i obejrzenie ceremonii zmiany warty. Odbywa się ona codziennie o godz. 11:30 przy dobrej pogodzie oraz co drugi dzień poza sezonem. Oglądanie jest bezpłatne, ale można również nabyć bilety wejściowe i lepiej obejrzeć pałać i ogród.

Wielka_Brytania_Zainspiruj_Mnie_Galeria_Londyn-01

Londyn: poruszanie się po mieście

Podróż autokarem megabus do Londynu stała się jeszcze przyjemniejsza dzięki dodatkowym udogodnieniom, takim jak bezpłatna sieć Wi-Fi* na pokładzie w czasie podróży. A w jaki sposób można poruszać się po mieście po przyjeździe?

Najłatwiejszym sposobem na przejazd z punktu A do punktu B jest skorzystanie z londyńskiej sieci metra, znanej jako Tube. Jest ono podzielone na strefy od 1 do 6, obejmuje każdy zakątek stolicy, a przejazdy są przystępne cenowo. Niektóre linie oferują przejazdy nocne podczas weekendów, kursuje również wiele nocnych autobusów do miejsc, do których metro nie dojeżdża.

Jeżeli nie wybierasz się zbyt daleko, spacer jest doskonałą opcją. Zaopatrz się w kieszonkową mapę miasta lub skorzystaj z opcji GPS w telefonie, aby dojechać z jednej atrakcji do drugiej. W ten sposób zwiedzisz jeszcze więcej. Ponadto, warto pamiętać, że z naszego wycieczkowego autobusu megasightseeing.com można obejrzeć aż 50 najciekawszych zabytków Londynu!

Londyn: najlepsze rozrywki nocą

Jeżeli zarezerwowałeś przejazd autokarem do Londynu i zostajesz tam przez na cały wieczór, przygotuj się na przyjemności. Osobom pragnącym spędzić wieczór w teatrze, polecamy udać się do dzielnicy West End na musical – Drury Lane w Covent Garden to dobre miejsce, aby zacząć. Ponadto znajduje się tam wiele barów i restauracji. Jeżeli wolisz wybrać się do klubu, masz szczęście, ponieważ życie nocne w Londynie jest nie do przebicia. Miejsca takie, jak Ministry of Sound i Koko zawsze stanowią popularny wybór, ale najlepiej zawsze sprawdzić dostępną ofertę w czasopiśmie Time Out, zawierającym najświeższą listę klubów. 

Londyn: najlepsze na zakupy

Oxford Street to oficjalny punkt handlowy Londynu. Począwszy od Tottenham Court Road po Marble Arch – i ogromny dom towarowy Selfridges – na drugim końcu, znajdziesz tam setki marek znanych z modnych ulic. Na bardziej niecodzienne zakupy wybierz się na targ Portobello Road Market w Notting Hill. To skarbnica ręcznie robionej biżuterii, antyków i dzieł sztuki

UK_City_Guide_London_02

Londyn za darmo: najlepsze 3 atrakcji

1. Spędź dzień w Hyde Parku

Osiem Londyńskich parków królewskich, do których wstęp jest całkowicie bezpłatny i które są niesamowite latem. W Hyde Park, najbardziej popularnym z parków, znajduje się również pomnik ku pamięci Diany, Księżnej Walii. Regent's Park to jeszcze jeden godny odwiedzenia park, z teatrem na wolnym powietrzu.

2. Wizyta w Galerii Narodowej

Wstęp do wielu londyńskich galerii jest bezpłatny, a National Gallery na Trafalgar Square jest jedną z największych. Jest czynna codziennie, oferuje regularne wycieczki i wystawy, a do stacji metra Charing Cross i Leicester Square można dojść pieszo.

3. Wypatrywanie gwiazd na Leicester Square

Istnieją duże szanse na to, że uda ci się spotkać gwiazdę w Londynie niezależnie od tego, gdzie się znajdziesz, ale w Leicester Square jest to szczególnie prawdopodobne. To tutaj odbywają się premiery filmowe, a po rozwinięciu czerwonego dywanu, w świetle fleszy pojawi się cała galeria gwiazd. Podążaj za tłumem i miej w pogotowiu aparat fotograficzny – nigdy nie wiadomo, kogo możesz spotkać.

 

Chcesz uniknąć ciągnięcia ze sobą bagażu podczas spaceru wzdłuż brzegu Tamizy czy zwiedzania Pałacu Buckingham? Stasher oferuje ponad 150 przechowalni bagażowych na terenie Londynu, dogodnie zlokalizowanych w pobliżu głównych węzłów transportowych i atrakcji turystycznych. Wystarczy, że zarezerwujesz miejsce w przechowalni Stashpoint przez Internet w cenie 6 GBP za bagaż, dodatkowo ubezpieczony aż do 750 za sztukę, na maksymalnie 24 godzin, aby cieszyć się atrakcjami miasta z wolnymi rękoma. Nie pozwól, aby bagaż pokrzyżował Ci plany — znajdź przechowalnię bagażu w Londynie już teraz.

 

Aby zarezerwować przejazd autokarem do Londynu, skorzystaj z planera podróży i znajdź tanie bilety megabus. Aby zarezerwować bilety na naszą wycieczkę autobusową już teraz zapraszamy na stronę megasightseeing.com. Prosimy pamiętać, że są również dostępne autokary na Heathrow i Gatwick. Obsługujemy Londyn na ponad 10 trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia