Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Loughborough

Odkryj Loughborough z megabusem

Zgadujemy, że słysząc nazwę Loughborough, następne słowo, które przyjdzie Ci na myśl to uniwersytet. I nic dziwnego. To miasteczko w Leicestershire jest siedzibą ogromnego, pełnego zieleni kampusu Loughborough University, a także ogromnej populacji studentów. Zrozumiałym jest więc, że jest to doskonałe miejsce do nauki. Poza tym, że jest miasteczkiem akademickim, Loughborough warte jest odwiedzenia z powodu jarmarków, których kolorowe stoiska wyrastają na ulicach przez większość dni w tygodniu na Market Place. Jeżeli tam trafisz, poszukaj faceta ze skarpetą. Loughborough rości sobie prawo do posiadania jedynej na świecie – w naszym mniemaniu – rzeźby poświęconej pończosznictwu.

Loughborough: 3 największe atrakcje

1. Przejrzyj stoiska na rynku

Przeglądanie zawartości stoisk popularnego jarmarku w Loughborough, który odbywa się na Market Place we wszystkie czwartki i soboty. Jeżeli masz w kieszeni kilka funtów, możesz tu nabyć wszystko, począwszy od taniego jedzenia po rozmaite drobiazgi oraz w piątki artykuły retro.

2. Wędrówka po ogrodach Whatton Gardens

Rozległy, 15-akrowy kobierzec zieleni ogrodów Whatton Gardens znajduje się pod pieczą Lorda i Lady Crawshaw, którzy mieszkają w Whatton House. Ich dom jest niedostępny dla zwiedzających, ale ogrody można zwiedzać w okresie od marca do października. Zatrzymaj się, aby podziwiać scenerię lub wpadnij na herbatę do herbaciarni.

3. Przetestuj swoje siły w The Climbing Station

Na obrzeżach centrum miasta – w odległości 15-minut spacerem od dworca kolejowego – znajduje się The Climbing Station. Znajduje się tam ogromna ściana do wspinania, doskonała zarówno dla kompetentnych taterników, jak i początkujących amatorów wspinaczki. Po prostu zapisz się na instruktaż, aby przystąpić do zabawy.

UK_City_Guide_Loughborough_01

Loughborough: poruszanie się po mieście

Zarezerwuj bliet na przejazd autokarem megabus do Loughborough, a w standardzie otrzymasz bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi* podczas podróży i limit bagażu aż 20 kg. Więcej informacji o tym, czego należy spodziewać się po podróży megabus, możesz przeczytać na naszej stronie o usługach na pokładzie.

Po wyjściu z autobusu w Loughborough, z łatwością można poruszać się po mieście. Rozmiary miasta umożliwiają poruszanie się po nim na piechotę, dlatego najlepiej jest zabrać mapę i skierować się na Market Place. Znajduje się on tuż obok centrum handlowego Carillon Court, i zaledwie pięć minut drogi z Queen's Park przez Granby Street.

Pięć minut drogi w przeciwnym kierunku znajdziesz sklepy na Church Gate i centrum handlowe The Rushes Shopping Centre.

Jeżeli twoja podróż autokarem ma na celu Loughborough University, dojedziesz tam wsiadając w Knichbus numer 7 jadący z dworca autobusowego do kampusu. Kursuje on w centrum miasta co 10 minut w okresie roku akademickiego, od poniedziałku do soboty.

Jeżeli zmierzasz gdzieś dalej, wsiądź w pociąg parowy The Great Central Railway. Jest to jedyna tego typu zabytkowa trasa kolejowa w Wlk. Brytanii, dlatego podróż nią to przygoda sama w sobie.

Loughborough: najlepsze rozrywki nocne

Z populacją studentów sięgającą 14,000, w Loughborough nie brakuje opcji rozrywek nocnych. Począwszy od całej gamy przedstawień komediowych w Town Hall, po noce studenckie w klubach nocnych, takich jak Echos.

Osobom o bardziej wyszukanych gustach proponujemy wybór doskonałych restauracji – spróbuj The Basin na brzegu rzeki – oraz wiele pubów serwujących przyzwoite jedzenie. Zaraz za miastem znajdziesz 45 Gin School, w której możesz destylować, mieszać i degustować swój własny dżin.

Loughborough: najlepsze miejsca na zakupy

Jeżeli zarezerwowałeś wyjazd autokarem do Loughborough na zakupy, masz wyjątkowe szczęście. Atrakcje dla zakupowiczów są dogodnie zlokalizowane i znajdują się w niewielkiej odległości od siebie, dlatego możesz spędzić cały dzień na chodzeniu po sklepach, bez konieczności korzystania z transportu publicznego.

Zacznij od Market Place, na przeciwko Town Hall, a zauważysz, że sklepy znajdują się w prawie każdym kierunku. Jest tam również odbywający się dwa razy w tygodniu jarmark, kiermasz staroci w każdy piątek oraz targ rolniczy w drugą środę każdego miesiąca. Znane marki znajdziesz w centrum handlowym The Rushes Shopping Centre i Carillon Court. 

UK_City_Guide_Loughborough_02

Loughborough za darmo: 3 najlepsze miejsca

1. Wizyta w Carillon Tower

Miejskie kuranty – zasadniczo ogromny instrument muzyczny wykonany z wielu dzwonów wewnątrz wieży – zostały wzniesione jako pomnik dla upamiętnienia 1 wojny światowej. Wejście na parter muzeum jest bezpłatne, a wejście na piętro kosztuje 1 GBP dla osób dorosłych. Ponadto, jest to bardzo niedaleko Charnwood Museum, do którego wstęp jest również bezpłatny.

2. Odpocznij w Queen's Park

Zarówno Carillon Tower, jak i Charnwood Museum znajdują się w otoczeniu Queen's Park – pięknej zielonej wyspy w samym centrum miasta. Weź ze sobą kosz piknikowy i przyłącz się do studentów opalających się latem; przyjrzyj się rzeźbom rozstawionym dookoła – zostały one zaprojektowane przez studentów uniwersytetu.

3. Spacer ścieżką Cloud Trail

Masz ze sobą wygodne buty do chodzenia, a może masz ochotę przejechać się rowerem? Wspinaczka lub jazda rowerem wzdłuż szlaku Cloud Trail – ciągnącego się od Derby po Worthington wzdłuż krajowej sieci rowerowej nr 6 – to niezbędny punkt programu. Jest to doskonały sposób na ucieczkę od hałasu i zgiełku miasta.

Skorzystaj z planera podróży megabus, aby zarezerwować przejazd autokarowy do Loughborough już dziś.

Obsługujemy Loughborough na wielu trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia