Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Middlesbrough

Odkryj Middlesbrough z megabusem

Middlesbrough może być oficjalnie uważane za miasteczko, ale z imponującą kolekcją muzeów, centrów handlowych i tętniących życiem barów, posiada pakiet wszystkich atutów miasta. Na początek wybierz się do Teeside University. Oprócz swojej społeczności studentów, jest siedzibą światowej klasy Instytutu Sztuki Nowoczesnej Middlesbrough – obowiązkowego punktu programu dla wszystkich miłośników sztuki. Middlesbrough jest również otoczone przez najlepsze parki narodowe Yorkshire i wiktoriańskie kurorty nadmorskie, więc zdecydowanie warto poświęcić dzień lub dwa na wycieczkę, gdy już tu jesteś.

Middlesbrough: 3 największych atrakcji

 

1. Przepraw się mostem Tees Transporter Bridge

Ten 102-letni stalowy most to symbol przemysłowej historii Middlesbrough. Jest to jedyny w swoim rodzaju most w Wielkiej Brytanii, z unikalną, zawieszoną pod spodem gondolą. Przekrocz rzekę Tees na piechotę lub, jeśli się odważysz, zjedź w dół po linie albo skocz na bungee.

2. Wizyta w Muzeum miejsca narodzin Kapitana Cooka

Jak sama nazwa wskazuje, wielki odkrywca James Cook urodził się w Middlesbrough, a to muzeum poświęcone jest niezwykłemu dorobkowi jego życia. Dowiedz się, jak rozpoczął karierę żeglarską w pobliskim Whitby, oraz poznaj wyzwania i utrapienia, jakie przyniosły mu jego trzy wyprawy 200 lat temu. Potem możesz udać się na spacer po okolicznym parku Stewart Park.

3. Wybierz się nad morze

Zaledwie rzut kamieniem od Middlesbrough znajdziesz całe mnóstwo miasteczek nadmorskich, doskonałych na 1-dniowy wypad. Obejrzyj wiktoriańskie molo i wyciąg na klif w Saltburn, a potem odpocznij na ręczniku na piaszczystej plaży. Albo wybierz się autobusem do gotyckiego miasteczka rybackiego Whitby, będącego inspiracją powieści Brama Stokera "Dracula". 

UK_City_Guide_Middlesbrough_01

Middlesbrough: poruszanie się po mieście

Wybierz się autokarem do Middlesbrough, a w cenie biletu otrzymasz takie udogodnienia, jak bezpłatne Wi-Fi* na podkładzie i limit bagażu aż 20 kg. Sprawdź naszej stronie dotyczącej usług na pokładzie aby dowiedzieć się więcej w kwestii tego, czego możesz oczekiwać po podróży autokarem.

Twój autobus wysadzi cię w centralnym punkcie miasta, tak abyś mógł niezwłocznie rozpocząć zwiedzanie Middlesbrough. Do głównych atrakcji i sklepów z łatwością można dojść piechotą, ale jest również dostępnych wiele połączeń autobusowych, jeżeli wolisz się przejechać. Zmierzasz do Teeside University? Znajduje się on zaledwie osiem minut spacerem od dworca autobusowego.

Z bazy wypadowej w Middlesbrough jest mnóstwo do obejrzenia w okolicy. Newcastle jest idealnym miejsce na rozrywki nocne i zwiedzanie historycznego miasta Durham, do którego można łatwo dojechać pociągiem. Masz ochotę na pobyt na świeżym powietrzu? Wzgórza Yorkshire Dales i wrzosowiska North York Moors są bardzo blisko.  

Middlesbrough: najlepsze rozrywki nocne

Jeżeli pragniesz zabawić się wieczorem w Teeside to masz szczęście. Zacznij od Southfield Road, ciągnącej się wzdłuż kampusu uniwersyteckiego. Jest tam wiele studenckich barów z miejscami siedzącymi na świeżym powietrzu, w których można nacieszyć się słońcem. The Star cieszy się szczególną popularnością. Następnie skieruj się do barów na Linthorpe Road i Baker Street przed wizytą w legendarnym klubie nocnym The Middlesbrough Empire, w którym grają świetni DJ-e.

Masz ochotę na występ na żywo lub występy komików? Middlesbrough Town Hall przyciąga tak znane gwiazdy estrady jak Arctic Monkeys i Jimmy Carr. W drodze powrotnej nie zapomnij też skosztować lokalnego przysmaku Parmo – kurczaka z Middlesbrough, z serem i sosem beszamelowym.

Middlesbrough: najlepsze miejsca na zakupy

Kupujący bez problemu mogą wypełnić swoje torby w czterech centrach handlowych w centrum miasta. Hillstreet, Dundas oraz The Mall to zadaszone centra handlowe, w których znajdziesz ulubione sklepy sieciowe takie jak Topshop i New Look. W centrum handlowym Captain Cook Square na otwartym powietrzu znajdziesz domy towarowe, w tym m.in. TK Maxx.

Jeżeli dysponujesz większą gotówką, sklep odzieżowyPsyche to niebo dla osób lubujących się w markowej odzieży. Na jedyne w swoim rodzaju zakupy wybierz się na Baker Street do ekscentrycznych butików zlokalizowanych obok kafejek i salonów manicure. Idealne na relaks po zakupach.

UK_City_Guide_Middlesbrough_02

Middlesbrough za darmo: 3 najlepszych atrakcji

1. Wizyta w galerii sztuki współczesnej Middlesbrough Institute of Modern Art

Middlesbrough Institute of Modern Art, lub mima, wchodzi w skład grupy TATE. Nie jest zatem niespodzianką, że dysponuje ona imponującą kolekcją ponad 1 000 dzieł sztuki współczesnej, w tym obrazów, fotografii i rzeźby. Wstęp jest bezpłatny, a galerię znajdziesz na Centre Square.

2. Wspinaczka na szczyt Roseberry Topping

Zadziwi cię ilość zachwycających spacerów w tej części świata, ale przechadzka w górę Roseberry Topping to po prostu konieczność. Ulubione miejsce kapitana Cooka, to wzniesienie zwane „mini Matterhorn”. Oferuje godną Instagrama panoramę na wrzosowiska północnego Yorku oraz w dół rzeki Teeside. Dojedź pociągiem do Great Ayton, aby rozpocząć wspinaczkę.

3. Odkryj Dorman Museum

To popularne muzeum oferuje całą gamę różnych, fascynujących tematów, od kosmosu i ewolucji po starożytne cywilizacje i lokalną historię. Przekonaj się, jak wyglądało życie w schronach przeciwlotniczych, a następnie wkrocz w przedhistoryczną epokę Middlesbrough. Nie zapomnij skosztować pysznych ciast w kawiarni Dresser's Tea Room. 

Skorzystaj z planera podróży znajdującego się w górnej części strony, aby zarezerwować bilety autokarowe do Middlesbrough już dziś.

Obsługujemy Middlesborough na ponad 10 trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia