Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Hero_Nottingham

Podróżuj autokarem do Nottingham

W mieście Nottingham kultura jest gęsta i szybko przypada do gustu. Zarezerwuj autokar i przemierzaj tę samą ścieżkę co Robin Hood i DH Lawrence, by wymienić tylko dwóch słynnych synów tego miasta. Rzeczywiście literacka spuścizna Nottingham umieściła je na pożądanej liście Angielskich Miast Literatury UNESCO. A University of Nottingham plasuje je na jeszcze wyższej pozycji. Poza dobrami literatury i instytucjami akademickimi, Nottingham oferuje wyjątkowe miejsca na spędzenie wieczoru. Od ekskluzywnych restauracji po wiekowe puby, jest to idealne miejsce do zostania na całą noc. Czy udało ci się już zarezerwować bilet na autokar?

Nottingham: 3 największych atrakcji

1. Tunel do jaskiń

Pod powierzchnią miasta leży ukryta sieć sztucznych jaskiń, które zostały starannie wydrążone w piaskowcu. Pobierz oficjalną aplikację, aby zapoznać się ze wszystkimi możliwymi sposobami ich eksplorowania. Możesz też zarezerwować miejsce na jedną z wielu wycieczek z przewodnikiem – City of Caves rozpoczyna się przy centrum handlowym Broadmarsh i trwa około 45 minut.

2. Najedz się strachu w Galleries of Justice Museum

Galleries of Justice Museum jest sławne z wielu powodów. Być może najbardziej znanym jest fakt, że to muzeum przestępczości i kary – mieści się w dawnym sądzie i więzieniu – jest najbardziej nawiedzonym przez duchy budynkiem w Anglii. Sprawdź na wieczornej wycieczce duchów, czy jest to prawdą.

3. Odwiedź National Videogame Arcade

National Videogame Arcade w Nottingham stanowi kontrast dla zakurzonych zamków i jaskiń. Składa się z trzech poziomów przepełnionych interaktywnymi grami i starymi automatami, w hołdzie dla kultury gamingu. Kup bilet na cały dzień za 8,5 GBP dla osoby dorosłej i możesz grać cały dzień od 10:00 do 18:00.

UK_City_Guide_Nottingham_01

Nottingham: poruszanie się po mieście

Podczas podróży autokarem do Nottingham z megabusem możesz spodziewać się bezpłatnego Wi-Fi* na pokładzie i gniazdek do ładowania swoich urządzeń przenośnych. Limit bagażu wynosi 20 kg, a wszystkie swoje torby możesz wrzucić do luku bagażowego nad głową. Więcej informacji opisujących usług na pokładzie znajduje się na poświęconej im stronie.

Po przyjeździe do Nottingham, do wielu z głównych atrakcji tego przyjaznego spacerowiczom miasta można dotrzeć po odbyciu krótkiej wędrówki. Jeśli jednak chcesz przejechać przez miasto, sieć tramwajowa – NET – to prawdopodobnie najlepsza opcja. W centrum miasta znajduje się pięć przystanków, a przejazd przez miasto zajmie Ci osiem minut. Old Market Square jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz zobaczyć centrum miasta.

Jeśli chcesz udać się w międzyczasie do Wollaton Hall, złap autobus z Broadmarsh. Podróż trwa około 30 minut, ale ta darmowa atrakcja jest warta podróży.

Nottingham: najlepsze rozrywki nocne

Nottingham Motorpoint Arena jest dobrym rozwiązaniem na spędzenie wieczoru – oferuje długą listę przedstawień, od komedii po cyrk i to w samym centrum miasta. Wieczorami czynne jest lodowisko National Ice Center. Jeśli wybierasz się tu z daleka, wsiądź do tramwaju i wysiądź na przystanku Lace Market.

Jeśli masz chęć na coś nieco bardziej stylowego, napij się koktajlu w jednym z barów wokół Hockley i Lace Market. A jeśli szukasz tradycyjnego pubu, spróbuj Ye Olde Trip to Jerusalem. Jest to najstarsza karczma w Anglii, a znajdziesz ją w Brewhouse Yard przy zamku Nottingham.

Nottingham: najlepsze miejsca na zakupy

Nottingham słynie nie tylko z Robina Hooda czy DH Lawrence'a. Pewien projektant mody, Sir Paul Smith, również nazywa to miejsce domem. To powinno dać ci pojęcie o handlowym rodowodzie miasta. Rzeczywiście, jego pierwszy sklep nadal działa przy Byard Lane, a więcej marek znanych projektantów można spotkać w dwóch centrach handlowych intu – Victoria i Broadmarsh. Jeśli chodzi o mniej znane nazwiska i sklepy typu pop-up, trudniej znaleźć coś lepszego niż Creative Quarter .  

UK_City_Guide_Nottingham_02

Nottingham za darmo: 3 najlepszych atrakcji

1. Przejdź się po Lace Market

Niegdyś ośrodek produkcji koronek w Nottingham, Lace Market, jest obecnie jednym z najlepszych miejsc, by spędzić popołudnie w mieście. Wraz z sąsiednią dzielnicą Hockley tworzy Creative Quarter, co oznacza, że jest pełna przestrzeni artystycznych, niezależnych sklepów i punktów gastronomicznych dla hipsterów.

2. Zrób sobie wycieczkę po galeriach

W Nottingham mieści się wiele wspaniałych galerii sztuki, z których wiele jest bezpłatnych. Zajrzyj do Nottingham Contemporary na skraju Lace Market, jednej z największych przestrzeni sztuki współczesnej w kraju. Lub po prostu pobierz mapę sztuki Nottingham i wybierz miejsce, które Ci się spodoba.

3. Odwiedź Museum of Nottingham Life

No dobrze, wstęp jest darmowy, tylko jeżeli masz mniej niż pięć lat, ale zaledwie 2,5 GBP za bilet wstępu do Museum of Nottingham Life to mniej niż za dobrą kawę. Jest to zbiór pięciu chat z XVII wieku, które zostały zaaranżowane, aby pokazać, jak wyglądało życie w Nottingham 300 lat temu. Co więcej, znajduje się tuż obok kolejnego ważnego zabytku – Nottingham Castle. 

 

Chcesz uniknąć ciągnięcia ze sobą bagażu podczas wycieczki po śladach Robina Hooda? Stasher oferuje możliwość przechowania bagażu tuż obok głównych węzłów transportowych oraz atrakcji turystycznych w Nottingham. Wystarczy, że zarezerwujesz miejsce w przechowalni Stashpoint przez Internet w cenie 6 GBP za bagaż, dodatkowo ubezpieczony aż do 750 za sztukę, na maksymalnie 24 godzin, aby cieszyć się atrakcjami miasta z wolnymi rękoma. Nie pozwól, aby bagaż pokrzyżował Ci plany — znajdź przechowalnię bagażu w Nottingham już teraz.

 

Zarezerwuj autokar do Nottingham już dziś, korzystając z planera podróży megabus na tej witrynie. 

Obsługujemy Nottingham na ponad 10 trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia