Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Oksfordu

Podróżuj megabusem do Oksfordu

Pojedź autobusem do Oksfordu, aby znaleźć się w zróżnicowanym mieście zatopionym w tradycji. „Miasto Marzycielskich Iglic” na pewno zainspiruje cię swoimi korzeniami literackimi, budynkami w odcieniu miodu i brukowanymi uliczkami. Poświęć czas na zwiedzanie światowej sławy uczelni University of Oxford i zrelaksuj się podczas przejażdżki łodzią po rzece. Zakończ dzień szklanicą piwa i obfitym posiłkiem w jednym z historycznym pubów. Co tu może się nie podobać?

Oksford: 3 najlepszych atrakcji

1. Przekjażdżka po rzece

Wypożycz łódź na przejażdżkę po rzece, aby zasmakować klasycznej oksfordzkiej rozrywki. Większość wypożyczalni łodzi znajduje się pod mostem Magdalen przy Ogrodach Botanicznych. Odważni mogą popróbować samodzielnego wiosłowania łodzią lub zrelaksować się i pozwolić szoferowi przewieźć się po rzece. W łodzi mieści się do pięciu osób.

2. Zwiedzanie uczelni uniwersyteckich

University of Oxford obejmuje przynajmniej 38 budynków uniwersyteckich na terenie miasta. Aby zapoznać się z życiem w kampusie, dołącz do wycieczki Oxford Walking Tours oprowadzanej przez byłego studenta. Zwiedzisz niektóre z najstarszych oksfordzkich kolegiów, w tym Balliol i Christ Church. Drugi z nich znany jest z roli w filmie Harry Potter oraz znanych absolwentów takich, jak Lewis Carroll i Albert Einstein.

Chcesz uniknąć ciągnięcia ze sobą bagażu podczas zwiedzania światowej sławy Uniwersytetu Oksfordzkiego? Stasher oferuje możliwość przechowania bagażu tuż obok głównych węzłów transportowych oraz atrakcji turystycznych w Oksfordzie. Wystarczy, że zarezerwujesz miejsce w przechowalni Stashpoint przez Internet w cenie 6 GBP za bagaż, dodatkowo ubezpieczony aż do 750 za sztukę, na maksymalnie 24 godzin, aby cieszyć się atrakcjami miasta z wolnymi rękoma. Nie pozwól, aby bagaż pokrzyżował Ci plany — znajdź przechowalnię bagażu w Oxford już teraz.

3. Zwiedzanie pałacu Blenheim

Na przedmieściach Oksfordu znajduje się Blenheim Palace, miejsce narodzin Sir Winstona Churchilla. Blenheim położone jest we wspaniałym 2000-akrowym parku, a znajdujące się wewnątrz pokoje umeblowane są oryginalnymi meblami i najświetniejszymi antykami w Europie. Przejedź autobusem S3 z przystanku autobusowego Gloucester Green pod samą bramę - podróż trwa 25 minut.

UK_City_Guide_Oxford_01

Oksford: poruszanie się po mieście

Aby upewnić się, że twoja podróż do Oksfordu autokarem megabus jest łatwa i wygodna, zadbaliśmy o wszystkie, najdrobniejsze szczegóły – takie, jak Darmowe Wi-Fi* i gniazda zasilające* na pokładach większości naszych autokarów. A po przyjeździe do Oksfordu, poruszanie się po mieście jest niezwykle proste.

Autobus do Oksfordu przyjedzie na Gloucester Green, główny dworzec autokarowy w mieście. W bliskiej odległości od George Street. Stamtąd można z łatwością dojść do sklepów, głównych atrakcji, barów i restauracji.

Oksford to bardzo płasko położone miasto, co sprawia, że łatwo je zwiedzać również rowerem. Rower można wypożyczyć w Bainton Bikes, w Walton Street Cycles na Walton Street, w cenie od 10 GBP za dzień. Odbierz mapę Oksfordu w centrum informacji dla turystów Oxford Visitor Information Centre na Broad Street albo skorzystaj z opcji GPS w telefonie dla zaplanowania trasy.

Oksford: najlepsze rozrwyki nocne

Istnieją dwa sposoby na zakosztowanie życia nocnego w Oksfordzie. Po pierwsze, możesz wzorem studentów zabawić się w tradycyjnych pubach i wypić kufel czegoś zimnego. Turf Tavern znajdujący się niedaleko mostu Bridge of Sighs zaprasza do przytulnego wnętrza z belkami sufitowymi i kominkiem. Osobom pragnącym bardziej wyszukanych rozrywek nocnych polecamy bar Varsity Club na dachu oferujący najlepsze w mieście koktaje i panoramę widokową miasta. Miłośnicy teatru mogą wybrać się do Oxford Playhouse na Beaumont Street, na musicale z West Endu oraz występy znanych komików.

Oksford: najlepsze zakupy

Słynny Oksfordzki Covered Market to miejsce, gdzie można zakosztować wszystkiego, od przepysznych śniadań i świeżo przygotowanych kanapek po biżuterię i prezenty. Ten wiktoriański targ czynny jest przez siedem dni w tygodniu. Swoje ulubione sklepy znajdziesz na Cornmarket Street, High Street i Queen Street. Znajdziesz tam również mniejsze, niezależne sklepy i butiki.

Jeżeli pasjonuje cię nauka, zajrzyj do księgarni na Broad Street. W każdym zakątku miasta są nawiązania do powieści „Alicja w krainie czarów” – autorstwa mieszkańca Oksfordu, Lewisa Carrolla. Gdzie trafi się lepsza okazja, aby kupić egzemplarz książki?

UK_City_Guide_Oxford_02

Oksford za darmo: najlepsze 3

1. Wizyta w Muzeum Narodowym Ashmolean

Ashmolean jest najstarszym brytyjskim muzeum publicznym, a wstęp jest bezpłatny. Utworzone w 1683 muzeum, wypełnione jest dziełami antycznej sztuki egipskiej, rzymskimi i greckimi posągami oraz obrazami pędzla Turnera. Aby obejrzeć panoramę miasta, wybierz się na lunch w oszklonej restauracji na dachu.

2. Wkuwanie w bibliotece Bodlejańskiej

Fani Harry'ego Pottera powinni koniecznie wybrać się do biblioteki Bodlejańskiej. To długie korytarze, stosy oprawionych w skórę tomów zaprezentowanych na filmie oraz szkoła Divinity School zlokalizowana pod czytelnią. Jako jedna z najstarszych bibliotek w Europie, na pewno jest ona godna zwiedzenia.

3. Piknik w South Park

South Park to największy park w Oksfordzie, oferujący niezrównany widok wież i iglic. W słoneczne dni jest on wypełniony osobami uprawiającymi sport, piknikującymi i odpoczywającymi na murawie. Ten park dysponuje również ścieżką fitness dla osób tryskających energią. Znajduje się w odległości około 5-minutowego spaceru od Crowley Road we wschodniej części miasta.

Aby zarezerwować podróż autokarową do Oksfordu, skorzystaj z planera podróży i znajdź tanie bilety megabus, zanim zostaną sprzedane.

Obsługujemy Oxford na ponad 10 trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia