Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Paignton

Odkryj Paignton z megabusem

Jeśli planujesz urlop w Wielkiej Brytanii lub krótką przerwę na plaży, umieść na liście Paignton. Do tego nadmorskiego miasta, będącego częścią Angielskiej Riwiery i Torbay, można łatwo dojechać autokarem. A kiedy tu dotrzesz, odnajdziesz jedne z najpiękniejszych plaż w Devon. Bardzo blisko znajdziesz także rezerwaty przyrody takie jak Saltern Cove. Mało tego, Paignton znajduje się w niewielkiej odległości od sąsiednich Brixham i Torquay. Więc możesz poznać Angielską Riwierę i przekonać się, dlaczego jest to jedno z najważniejszych miejsc urlopowych w Wielkiej Brytanii.

Paignton: 3 najciekawsze rzeczy do zrobienia

1. Zobacz zwierzęta w Paignton Zoo

Ponad 2000 stworzeń nazywa Paignton Zoo swoim domem, a sposób, jego urządzenia pozwala przyjrzeć się im z bliska. Nic dziwnego, że jest to niezwykle popularne miejsce, gdzie można spędzić dzień z rodziną, i o którym krążą świetne opinie. Przybądź tu wcześnie rano, jeśli przyjeżdżasz w czasie wakacji szkolnych, ponieważ w godzinach szczytu mogą pojawić się kolejki.  

2. Spędź dzień na Goodrington Sands

Ten długi, piaszczysty pas w pobliżu Paignton jest prawdopodobnie najpopularniejszą plażą w okolicy i wcale nas to nie dziwi. Na Goodrington Sands znajduje się wystarczająco dużo miejsca do plażowania oraz kilka wspaniałych basenów skalnych dla ciekawskich dzieci, a pływanie w wodzie jest bezpieczne. Dostęp jest również łatwy – pochylnia pozwala wejść na piasek.

3. Wróć do natury w Reach Outdoors

Możesz spróbować swoich sił we wspinaczce, spływach kajakowych, pływaniu na desce i wielu innych sportach na Reach Outdoors na plaży Goodrington Sands. Jednakże jedną z najciekawszych aktywności jest sesja surwiwalu. Możesz nauczyć się, jak rozpalić ogień, zbudować schronienie i ugotować mięso w totalnej dziczy.

UK_City_Guide_Paignton_01

Paignton: poruszanie się po mieście

Podróż autokarowa z megabus do Paignton jest łatwa i przyjemna. Podczas podróży autokarem na Angielską Riwierę możesz spodziewać się bezpłatnego Wi-Fi* na pokładzie i gniazdek* do ładowania telefonu. Możesz także liczyć na limit 20 kg bagażu na wszystkie swoje rzeczy. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co obejmuje oferta, przeczytaj naszej stronie dotyczącej usług na pokładzie.

Po dotarciu do Paignton, miasto najlepiej jest zwiedzać pieszo. Centrum miasta znajduje się pięć minut spacerem od nadmorskiej promenady, dzięki czemu można zrobić zakupy w godzinach porannych, a następnie spędzić popołudnie na plaży Paignton.

Promenada South West Coastal Path łączy pozostałe plaże Paignton, dzięki czemu można dotrzeć do Preston Sands, jeśli skierujesz się na północ, lub do Goodrington Beach, jeśli pójdziesz na południe. A jeśli wolisz wsiąść w autobus, jest ich całe mnóstwo.

Główny dworzec autobusowy znajduje się w centrum miasta, naprzeciwko dworca kolejowego przy Great Western Road. Wsiądź w autobus numer 12, jeśli chcesz skierować się do Brixham – podróż trwa około 20 minut. Funkcjonują regularne połączenia z Torquay, dzięki czemu można łatwo zwiedzić resztę Riwiery Angielskiej. 

Paignton: najlepsze rozrywki nocne

Puby to gwóźdź programu w Paignton, więc jeśli masz chęć na kufelek wieczorem, masz wiele możliwości. Wiele z nich jest skupionych wokół Torbay Road, po drodze na plażę. Talk of the Town – pub sieci Wetherspoon znajdujący się najbliżej morza – serwuje smaczne posiłki i przyzwoite napoje. Znajdujący się nieco dalej w mieście Torbay Inn jest najstarszym pubem Paignton i dużym hitem wśród mieszkańców. A jeśli zdecydujesz się ruszyć dalej, Ye Olde Smokey House tuż za miastem serwuje świetne pieczone potrawy.

Jeśli szukasz barów i klubów, udaj się autobusem lub taksówką do portu w Torquay. To zdecydowanie miejsce dla ciebie, jeśli zamierzasz imprezować do późna. 

Paignton: najlepsze zakupy

Jeśli szukasz prezentów świątecznych i morskich ozdób, zacznij od plaży Paignton i idź drogą Torbay Road z dala od piasku. Po drodze możesz wybrać cokolwiek od wiader i grabek do pocztówek i nadmorskich pamiątek.

Idąc dalej, dotrzesz do centrum miasta, gdzie znajduje się większość sklepów skupionych wokół High Street i Hyde Road. To nie jest modne miejsce – udaj się do Torquay, jeśli zamierzać dokonać poważnych zakupów – ale tutaj można zaopatrzyć się w niezbędne materiały na wakacje w miejscach takich jak Boots i Tesco.  

UK_City_Guide_Paignton_02

Paignton za darmo: najlepsze 3 atrakcje

1. Odkryj Saltern Cove

Spacerując pięć minut drogą od plaży Goodrington, dotrzesz do Saltern Cove. Jest to jedno z wielu miejsc o specjalnym znaczeniu naukowym, które tworzą park krajobrazowy English Riviera's UNESCO Global Geopark. Zejdź stromym zboczem na plażę, a dotrzesz do skał i rezerwatu przyrody, który rozciąga się pod powierzchnią wody.

2. Wybierz się na plażę

Odwiedzenie największej atrakcji regionu – wybrzeża – nie będzie Cię kosztować ani grosza, zwłaszcza jeśli planujesz piknik. W tej części Riwiery Angielskiej plażom nie ma końca – Broadsands Beach uzyskały tak pożądaną Błękitną Flagę czystości, a Hollicombe Beach jest świetnym przystankiem pomiędzy Paignton i Torquay.

3. Popołudnie w Brixham

Sąsiednie miasto Brixham jest doskonałym miejscem na zwiedzanie, jeśli zatrzymujesz się w Paignton. Możesz przejść 6-milową trasę, dojechać tam autobusem lub nawet zarezerwować prom Paignton Pleasure Cruises. Odwiedź port, obserwując rybaków zwożących ryby, które zjesz na kolację.

Zarezerwuj przejazd do Paignton, korzystając z planera podróży megabus znajdującego się w górnej części strony.

Obsługujemy Paignton na wielu trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia