Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Perth

Odkryj Perth z megabusem

Miasto Perth jest znane pod wieloma przydomkami. Dla jednych to dawna stolica Szkocji – funkcję tę miasto sprawowało przez pięć pełnych stuleci. Dla innych to Fair City z powieści słynnego szkockiego pisarza, Sir Waltera Scotta. A dla jeszcze innych, to po prostu centrum Perthshire – regionu Szkocji poprzecinanego przez piękną rzekę Tay. I niezależnie od tego, która nazwa bardziej pasuje, Perth jest niezaprzeczalnie piękne. Po wyjściu z autokaru czeka cię spotkanie w równej mierze z przyrodą, historią i kulturą – oraz rzeszą tętniących życiem sklepów i barów do odwiedzenia. Na co czekasz? Zarezerwuj autokar do Perth już dziś.

Perth: 3 największe atrakcje

1. Zwiedzanie Scone Palace

Miejsce koronacji królów szkockich, w tym Makbeta i Roberta Bruce'a, Scone Palace to coś więcej niż tylko bardzo fajna nazwa. Odwiedź wspaniały pałac, a poznasz przepych panujący za jego murami. Następnie odkryj rozległe parki i tereny Pałacu, aż do Moot Hill, gdzie przez te wszystkie lata odbywały się ceremonie koronacyjne.

2. Wędrówka w Branklyn Garden

Ten dwuakrowy pagórkowaty ogród od centrum miasta dzieli zaledwie krótki spacer i zdecydowanie warto go odwiedzić. Branklyn Garden został zbudowany w latach 1920. Jest on pełen rzadkich i egzotycznych roślin, których nasiona zbierali poszukiwacze roślin. Stał się on celem pielgrzymek pasjonatów ogrodnictwa i profesjonalnych botaników.

3. Zwiedzanie The Famous Grouse Experience

Najstarsza w Szkocji pracująca gorzelnia wytwarza whisky od 1775 roku i wszystkiego na ten temat można dowiedzieć się w The Famous Grouse Experience. Jak sama nazwa wskazuje, jest to siedziba ulubionej whiskey w Szkocji oraz Glenturret Highland Single Malt. A wszystko to w pięknej wiejskiej scenerii Crieff.

UK_City_Guide_Perth_01

Perth: poruszanie się po mieście

Rezerwując podróż autokarem do Perth z megabusem możesz spodziewać się bezpłatnego Wi-Fi* na pokładzie i limitu bagażu aż 20 kg, co pozwoli zabrać wszystko co masz ze sobą. Więcej informacji na temat wszystkich oferowanych udogodnień znajduje się na naszej stronie usługi na pokładzie.

Po przybyciu do Perth, najlepszym miejscem do rozpoczęcia zwiedzania jest VisitScotland Perth iCentre. Znajduje się w centrum miasta na ulicy High Street, która jest przeznaczona tylko dla ruchu pieszych. Można tam zajrzeć i przejrzeć mapy, ulotki oraz rekomendacje dotyczące tego, co można robić. Można również zarezerwować bilety na różne atrakcje.

Z tego miejsca można łatwo zwiedzać miasto na piechotę. Idź dalej prosto ulicą High Street, a dojdziesz do brzegu rzeki Tay. Możesz też skręcić w stronę ulic South Street, George Street i St John's Street, gdzie znajduje się większość sklepów, kawiarni i restauracji w Perth.

Perth: najlepsze rozrywki nocne

Perth może nie jest stolicą szkockiego clubbingu, ale miasto to ma całkiem pokaźną liczbę przyzwoitych pubów i barów. The Old Ship Inn na High Street to świetne miejsce, gdy potrzeba „typowego” pubu, a The Bothy, jeśli szukasz dobrego posiłku. The Green Room na Canal Street to miejsce z muzyką na żywo, a The Venue na St John's Street oferuje muzykę, jedzenie i duży wybór ginu – ku radości mieszkańców. Nie mniej ważne Perth Concert Hall to miejsce dla miłośników przedstawień teatralnych i koncertów muzycznych. To owalny budynek ze szklanymi panelami frontowymi na Mill Street – nie da się go przegapić.

Perth: najlepsze miejsca na zakupy

Perth to świetne miejsce na zakupy, ponieważ wszystkie główne ulice handlowe są położone w niewielkiej odległości od siebie. High Street przechodzi przez centrum, a większa jej część jest wyłączona z ruchu samochodowego, więc można spokojnie robić zakupy. Można tam znaleźć sklepy typu Debenhams i Gap oraz wejście do St John's Shopping Centre, gdzie jest ich jeszcze więcej. Równolegle biegnie South Street, która ma podobny charakter i wiele miejsc do jedzenia. Na George Street i St John's Street znajdują się sklepy niezależne i specjalistyczne oraz wspaniałe herbaciarnie i kawiarnie.

UK_City_Guide_Perth_02

Perth za darmo: 3 najlepsze miejsca

1. Odwiedź Perth Museum and Art Gallery

Jedno z najstarszych muzeów w Szkocji, Perth Museum and Art Gallery, skrywa wystarczającą liczbę skarbów, aby znaleźć zajęcie na wiele godzin. A co więcej, to nic nie kosztuje i znajduje się w centrum miasta – przy George Street – więc byłoby grzechem nie pojawić się tam. Mile widziane są tam rodziny, do których kierowana jest dużą ilość interaktywnych wystaw i specjalnych wydarzeń.  

2. Spacer wzdłuż rzeki Tay

Wróć na łono natury, wybierz się na spacer lub rower wzdłuż rzeki Tay do Luncarty. To ponad sześć mil z centrum miasta, więc spacer zajmie około trzech godzin. Wzdłuż rzeki są również dogodne miejsca do łowienia ryb. Rzeka ta jest znana z łowisk łososia atlantyckiego. Tylko pamiętaj, aby przed wyjazdem zamówić pozwolenie online.

3. Zwiedzanie The Fergusson Gallery

Niedaleko od centrum miasta nad brzegiem rzeki Tay znajduje się The Fergusson Gallery, mieszcząca się w dawnej wieży ciśnień w kształcie rotundy. W środku znajdują się prace artysty urodzonego w Edynburgu, J D Fergussona oraz jego partnerki, z którą spędził całe życie, tancerki Margaret Morris. Wstęp jest wolny. W poniedziałki i niedziele galeria jest nieczynna.

Zarezerwuj podróż do Perth już dziś przy użyciu planera podróży megabus.

Obsługujemy Perth na ponad 10 trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia