Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

UK_City_Guide_Plymouth

Podróżuj megabusem do Plymouth

Woda otacza Plymouth z trzech stron, więc nic dziwnego, że to miasto ma długą tradycję żeglarską. Był to prehistoryczny port, ważna baza Royal Navy i punkt wyjścia dla wyprawy Mayflower do Stanów Zjednoczonych. A kiedy zarezerwujesz autokar do Plymouth, szybko zobaczysz, że duch morski nadal jest tam silny. W dzielnicy Barbican znajdują się puby, domy handlowe i muzea marynistyczne. A nadbrzeżna brukowana droga wiedzie do Plymouth Hoe – parku wypełnionego monumentami nad zatoką Plymouth Sound.

Plymouth: 3 największych atrakcji

1. Wycieczka statkiem po zatoce Plymouth Sound

Chcesz fajną lekcję historii? Zapisz się na wycieczkę statkiem, który kursuje wzdłuż zatoki Plymouth Sound i obok stoczni okrętowej. Kapitan poda najważniejsze fakty i informacje o Plymouth i jego ponad tysiącletniej historii związanej z morzem.

2. Zwiedzanie Gorzelni Ginu Plymouth

Gin has had a bit of a renaissance, and there’s nowhere better to taste this naval favourite than at the 18th-century Plymouth Gin Distillery. Obejrzyj gorzelnię od środka w trakcie wycieczki z przewodnikiem lub spróbuj różowego ginowego koktajlu w przytulnym Refectory Bar.

3. Wycieczka linią Tamar Valley

Lokalne pociągi jeżdżą jedną z najbardziej malowniczych tras widokowych w Wielkiej Brytanii, więc podróż pociągiem jest naprawdę tego warta, jeśli potrafisz rozstać się z miastem. Kup bilet w obie strony na trasie Plymouth – Gunnislake, aby zobaczyć wspaniały Calstock Viaduct. Wycieczka trwa około 45 minut w każdą stronę.

UK_City_Guide_Plymouth_02

Plymouth: poruszanie się po mieście

Wybierz się autokarem magabus do Plymouth, a na podkładzie czekać będzie na Ciebie bezpłatna sieć Wi-Fi* i limit bagażu aż 20 kg. Więcej informacji na temat udogodnień w podróży znajduje się na on board facilities page.

Po przyjeździe do Plymouth dobrze jest zacząć zwiedzanie od centrum informacji turystycznej. Znajduje się ono w Mayflower Museum i można tam otrzymać bezpłatne przewodniki i mapy oraz zarezerwować bilety. 

Co do przemieszczania się, po centrum miasta Plymouth można swobodnie poruszać się pieszo. Jeśli chcesz dać odpocząć nogom, Plymouth Citybus zawiezie Cię do większości miejsc w mieście. 

Patrząc trochę dalej, widać promy pasażerskie pływające z Plymouth do wioski Cremyll, a latem do Cawsand Beach. Jest również prom Mount Batten Ferry, który przemieszcza się między Barbicanem a Półwyspem Mount Batten. 

Plymouth: najlepsze rozrywki nocne

Plymouth to miasto uniwersyteckie, więc jest w nim pełno barów sieciowych i klubów. Ale jedne z najlepszych miejsc na nocne eskapady w Plymouth skrywają się w zabytkowych budynkach. Morskie puby na tyłach budynków są ozdobą historycznej części miasta, Barbicanu. Serwują koktajle i wprowadzają w atmosferę starego Plymouth. A XVIII-wieczna Gorzelnia Ginu Plymouth ma swój własny lokal. Poza tym, nie można zwiedzać Devon bez odwiedzenia tradycyjnej pijalni cydru. Po dawkę kultury udaj się do teatru Theatre Royal lub Barbican Theatre. Plymouth Arts Centre ma również małe kino w starym stylu.

Plymouth: najlepsze miejsca na zakupy

Jeśli zarezerwowałeś podróż autokarową do Plymouth z zamiarem zrobienia zakupów, mamy dobre wieści. Drake Circus Shopping Centre oferuje najszerszy wybór sklepów znanych marek w Plymouth. Znajduje się w centrum miasta, obok dworca autokarowego Plymouth. W mieście znajduje się również wiele porozrzucanych tu i ówdzie, niezależnych sklepów, więc masz szczęście, bo łatwo znaleźć coś wyjątkowego. Craft stores, art galleries and nautical memorabilia shops lead the way, and you can pick up a bargain at Plymouth Market

plymouth_01

Plymouth za darmo: 3 najlepszych atrakcji

1. Podziwiaj panoramę portu z Plymouth Hoe

Spieszysz się? Udaj się prosto na Plymouth Hoe. Te nadbrzeżne łąki umożliwiają szybki przegląd całej historii miasta. If you don't mind parting with some cash, make sure you check out the Art Deco Tinside Lido, Smeaton’s Tower lighthouse, the 17th-century Royal Citadel and Plymouth Naval Memorial.

2. Spacer wybrukowanymi alejkami Barbicanu

Barbican to historyczne centrum Plymouth. Nie musisz wydać ani pensa, aby oglądać elżbietańskie domy, rezydencje kapitanów i marynarskie puby, które można spotkać na każdym rogu. Schody Mayflower Steps również trzeba koniecznie zobaczyć. Stąd Ojcowie Pielgrzymi wyruszali do Ameryki Północnej.

3. Spacer promenadą Plymouth Waterfront Walkway

Waterfront Walkway jest częścią South West Coast Path, możesz się więc spodziewać wspaniałych widoków na Plymouth Sound. Obejrzyj instalacje artystyczne i zabytki historii, idąc wzdłuż Admirals Hard slipway do Jennycliff Bay. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie te widoki są za darmo.

Skorzystaj z naszego planera podróży, aby zarezerwować przejazd autokarowy do Plymouth już dziś.

We serve Plymouth from a number of routes including:

 

*W zależności od dostępności i połączenia