Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Odkryj Sunderland z megabusem

Podróż do Sunderland

Sunderland sprawia wrażenie jakby grało drugie skrzypce wobec swojego wysoko cenionego sąsiada, Newcastle, ale ten trend się zmienia. Wybierz autobus do Sunderlandu, a odnajdziesz pełnię jego własnego uroku. Dwie cenione oraz nagradzane plaże okalają obszar Wearside, natomiast w centrum znajdziesz malowniczy Park Mowbray z elementami wiktoriańskimi. Podążając śladami twórczości znanego artysty L.S. Lowreya, obecnie rozkwita tu kultura i sztuka. Należy tam koniecznie odwiedzić Sunderland Museum i Winter Gardens oraz National Glass Centre. Oto kilka inspiracji jak najlepiej zorganizować zwiedzanie.

Sunderland: 3 największe atrakcje

1. Zwiedzanie Sunderland Museum i Winter Gardens

Sunderland było słynną muzą L.S. Lowry i ponad 30 jego prac jest wystawianych w Sunderland Museum. Zobaczysz Winter Gardens wypełnione egzotycznymi roślinami i kwiatami, wypchanego lwa imieniem Wallace oraz wiktoriańskie artefakty z całego świata. Muzeum znajduje się na prawo od Parku Mowbray, a wstęp jest bezpłatny.

2. Zaplanuj ucieczkę z Clue HQ

Jeżeli uważasz się za osobę, która ujdzie cało z każdej sytuacji, udaj się do Clue HQ, aby przetestować swoje umiejętności. Wybierz jedną z dwóch opcji – sejf lub bunkier 38 – i wraz z zespołem rozwiąż zestaw łamigłówek w ciągu zaledwie 60 minut. Czy jesteś wystarczająco bystry, aby wydostać się stamtąd na czas? Jest tylko jeden sposób na to, aby się o tym przekonać.

3. Zjedź na nartach ze stoku Silksworth

Udoskonal swoje umiejętności sterowania pługiem śnieżnym na stoku Silksworth Ski Slope, jednym z najlepszych ośrodków sportów narciarskich w kraju. Jeżeli jesteś doświadczonym narciarzem lub snowboardzistą, możesz popisywać się na 165-metrowym, oświetlonym stoku. Natomiast początkujący mogą pod okiem wykwalifikowanych instruktorów próbować sił na stoku o mniejszym nachyleniu. 

UK_City_Guide_Sunderland_02

Sunderland: poruszanie się po mieście

Wsiądź w autobus do Sunderland, a twoja podróż będzie szybka i przyjemna. Co więcej, poczujesz się jak w domu z udogodnień, takie, jak bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi* i gniazdka* do ładowania Twoich urządzeń przenośnych podczas podróży.

Autokar megabus zatrzymuje się w centrum Sunderland, zaledwie pięć minut od centrum handlowego The Bridges oraz mniej niż 10 minut spacerem od Uniwersytetu Sunderland. W zasadzie po całym mieście można poruszać się na piechotę, dlatego zaopatrz się w mapę w Centrum Informacji Turystycznej w Sunderland na Fawcett Street i zacznij zwiedzanie. Masz do dyspozycji również lokalne autobusy oraz Tyne and Wear Metro, które dowiozą cię do wszystkich głównych atrakcji.

Jeżeli pragniesz zwiedzić okolice, wybierz się do tętniącego życiem Newcastle i Gateshead, oddalonych o mniej niż pół godziny jazdy pociągiem. Jeżeli masz ochotę zwiedzić historyczny zamek w Durham, jest on oddalony o ok. godzinę jazdy autobusem. Piękne wzgórza North Pennines również są niedaleko. 

Sunderland: najlepsze rozrywki nocne

W Sunniside, na południe od centrum miasta, znajduje się większość barów i restauracji. Znajduje się tam również multikino, jeżeli kolacja i film są dla Ciebie idealnym sposobem spędzenia wieczoru poza domem. Dla tych, którzy lubią bawić się do późna w nocy, w centrum miasta znajduje się wiele klubów nocnych.

Fani muzyki znajdą w Sunderland eklektyczną scenę. Znakomitości świata muzyki występują na stadionie Stadium of Light, natomiast lokalni muzycy występują w bardziej kameralnych salach, takich jak The Borough.

Sunderland: najlepsze miejsca na zakupy

Osobom wyruszającym do Sunderland z kartą kredytową, proponujemy rozpoczęcie zwiedzania od centrum handlowego The Bridges w samym centrum miasta. More than 100 stores will vie for your attention, including the likes of H&M and TK Maxx.

Można również podjechać autobusem do pobliskiego miasteczka Washington, które oferuje całą gamę popularnych sieci handlowych w centrum handlowym Galleries. Jeżeli wolisz robić zakupy u niezależnych detalistów, Park Lane Shopping Village obok The Bridges dysponuje najlepszą ofertą.  

UK_City_Guide_Sunderland_01

Sunderland za darmo: 3 najlepsze miejsca

1. Opalaj się na plażach Roker i Seaburn

Plaże Sunderland – Roker i Seaburn zostały uhonorowane statusem Niebieskiej Flagi za wyjątkową czystość piasku na plaży. Podczas miesięcy letnich oferują plażowiczom możliwość kąpieli lub wypicia zimnego napoju na nabrzeżu. Bardziej odważni mogą wypróbować swych sił w sportach wodnych, takich jak pływanie kajakiem lub surfowanie na plaży Roker.

 

2. Wizyta w Narodowym Centrum Szkła

Odkryj historię szkła i jego produkcji oraz kolekcję zachwycających wyrobów szklanych i ceramicznych w National Glass Centre. Obejrzyj demonstracje przeprowadzane przez artystów, a potem zrelaksuj się w restauracji z widokiem na rzekę Wear. Nie zapomnij również przespacerować się po dachu. Na pewno zgadniesz, z czego jest zrobiony.

3. Wędrówka po Mowbrey Park

W odległości rzutu kamieniem od centrum miasta znajdziesz spokojny park, z wiktoriańską estradą i trawnikami zapraszającymi do odbycia pikniku. Rzeźba morsa nad jeziorem przypomina o silnych więziach z autorem Lewisem Carrollem, który napisał tu niektóre ze swych słynnych poematów.

Zarezerwuj bilety na przejazd autokarem do Sunderland, korzystając z planera podróży znajdującego się na tej stronie

Obsługujemy Sunderland na ponad 10 trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia