Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Torquay

Odkryj Torquay

Wsiądź w autobus do Torquay – określanego również mianem Angielskiej Riwiery – aby zasmakować zabawy na brytyjskim wybrzeżu. Ten kurort nad Kanałem La Manche posiada kilka najpiękniejszych plaż w kraju, a także krajobrazy tak fascynujące, że cały obszar otrzymał status Światowego Geoparku UNESCO. Odkryj podwodne rezerwaty przyrody, zagłębiaj się w podziemne jaskinie lub po prostu podziwiaj scenerię z dogodnego miejsca na plaży. To jasne, że Torquay i Angielska Riwiera sprawiają, że pobyt na świeżym powietrzu jest wspaniały. Kiedy więc wpadniesz z wizytą?

Torquay: 3 największe atrakcje

1. Wycieczka po jaskiniach Kents Cavern

Cofnij się do czasów epoki kamiennej zwiedzając Kents Cavern. Zostaniesz oprowadzony po tej prehistorycznej sieci jaskiń, odkrytej w czasie wielkich wykopalisk archeologicznych w okresie wiktoriańskim. Zwiedzanie jaskiń to doskonały pomysł na spędzenie dnia bez względu na pogodę – są one osłonięte przed wpływem czynników atmosferycznych i utrzymują temperaturę 14 stopni Celsjusza przez cały rok.

2. Zwiedzanie wioski Babbacombe

Babbacombe Model Village to wg TripAdvisor największa atrakcja Torquay. Miniaturowe sceny rozlokowane są na przestrzeni czterech akrów pięknych ogrodów, dlatego na zwiedzaniu można spędzić cały dzień. Bilet „powrotny” umożliwia ponowną wizytę w terminie siedmiu dni od pierwszej wizyty. Warto ją zorganizować po zmroku, kiedy wszystko jest pięknie oświetlone. 

3. Wróć do natury w Living Coasts

Zoo i akwarium w Torquay to doskonały sposób na spędzenie dnia dla całej rodziny. Zobaczysz pingwiny, wydry i foki, będziesz również miał okazję lepiej przyjrzeć się obszarom pod wodą. Bez względu na to, czy odwiedzisz akwarium czy nie, zjedz lunch w naszej kafejce. Ma ona niezrównany balkon z widokiem na zatokę i ocean.

UK_City_Guide_Torquay_02

Torquay: poruszanie się po mieście

Rezerwując podróż autokarową z megabus do Torquay i na Angielską Riwierę możesz liczyć na darmowe WiFi* na pokładzie i limit bagażu aż 20 kg. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co obejmuje oferta, przeczytaj stronę usługi na pokładzie.

W samym Torquay, najwięcej dzieje się w porcie. Można wybrać się na spacer wzdłuż brzegu, po pięknych nadbrzeżnych plażach. Jest tu dość dużo wzniesień, ze schodami prowadzącymi na plaże, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w przyzwoite obuwie.

Jeżeli chcesz odwiedzić Babbington lub miejscowości położone w obrębie Riwiery Paignton takie jak Paignton i Brixham, po prostu wsiądź do autobusu. W tej okolicy operuje wiele sieci autobusowych, takich jak Stagecoach SouthWest i Local Link, które obsługują angielską Riwierę. 

Torquay: najlepsze rozrywki nocne

Jeżeli spędzasz wieczór w Torquay, udaj się wprost do portu. Jest to centrum nocnych rozrywek, z nadbrzeżnymi barami koktajlowymi i eleganckimi restauracjami serwującymi owoce morza. Na obiad z widokiem na morze wybierz się do Harbour Kitchen lub do Number 7, jeśli masz ochotę na owoce morza.

Dobry kufel piwa znajdziesz w Hole In The Wall – najstarszym pubie w Torquay. A jeżeli chcesz się naprawdę zabawić wieczorem, wybierz się do Soho. Ten zlokalizowany na nabrzeżu pokój klubowy i klub nocny posiada supereleganckie wnętrza, fantastyczne menu koktajlowe oraz ładną przestrzeń na świeżym powietrzu. W środy i czwartki ściągają tu tłumy studentów, natomiast w piątki i soboty klub czynny jest dłużej i występują najlepsi DJ. 

Torquay najlepsze miejsca na zakupy

Sieć sklepów w Torquay rozpoczyna się w porcie i ciągnie się wzdłuż Fleet Street, Union Street do Union Square i Market Street. Na przeglądaniu sklepów możesz spędzić cały dzień. Po drodze zobaczysz skupiska sklepów w centrach handlowych takich jak Fleet Walk i Union Square oraz wiele mniejszych sklepów po drodze.

W poszukiwaniu bardziej stonowanych rozrywek skręć z Market Street i udaj się w górę do Babbacombe. To mniej więcej półgodzinny spacer lub krótki przejazd autobusem, a nagrodą za wysiłek będzie cała gama uroczych sklepików i kafejek, w których będzie można odpocząć. 

UK_City_Guide_Torquay_01

Torquay za darmo: 3 najlepsze miejsca

1. Wypad autobusem do Babbacombe

Zaledwie 30 minut pieszo w górę portu Torquay Harbour – lub w o połowę krótszym czasie jadąc autobusem – znajduje się dzielnica Babbacombe. Z zielonego wzgórza Babbacombe Downs można podziwiać panoramiczne widoki na jurajskie wybrzeże Lyme Regis aż do Portland Bill. Poniżej na plaży jest piękna kafejka, w której naprawdę warto się zatrzymać.

2. Udaj się na wyprawę geologiczną

Koncentracja geologicznie znaczących obszarów Angielskiej Riwiery jest tak duża, że otrzymały status Światowego Geoparku UNESCO. 32-punktowa lista obszarów zaczyna się w Torquay i ciągnie się wzdłuż Paignton i Brixham; aby je zwiedzić, można również dołączyć do wycieczek z przewodnikiem. Spróbuj przejść się szlakiem the Torquay Geology Tea Trail, zaczynającym się przy dworcu kolejowym.

3. Wygrzewanie się na plaży

Jeżeli chodzi o plaże, Angielska Riwiera dysponuje całą ich masą. Główną plażą w Torquay jest Torre Abbey Sands, która, jak sama nazwa wskazuje – ciągnie się złotą wstęgą na zachód od portu. Ale dalej znajduje się także wiele pięknych plaż – odwiedź Oddicombe Beach w pobliskim Babbacombe, albo piękny rezerwat przyrody Saltern Cove w Paignton. 

Zarezerwuj przejazd do Torquay, korzystając z planera podróży megabus.

Obsługujemy Torquay na wielu trasach, w tym:

 

*W zależności od dostępności i połączenia