Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Podróż megabusem do Huddersfield

Zarezerwuj podróż do Huddersfield autokarem megabus

Wsiądź w autobus do Huddersfield, aby zasmakować Yorkshire. To ładne miasto targowe ma wiele barw w swojej palecie. Podziwiaj panoramę z góry Castle Hill, a następnie udaj się do jednego z pubów w mieście, aby spróbować pinty prawdziwego ale. Jeśli masz ochotę zwiedzać dalej, tuż za rogiem znajdziesz tutaj Pennine Hills i największy tunel kanałowy w Wielkiej Brytanii. Znajdujesz się także w zasięgu jednodniowej podróży do Manchesteru, Liverpoolu i Leeds. Oto zabytki, których nie chcesz przegapić...

Huddersfield: 3 najciekawszych rzeczy do zrobienia

1. Przejedź się lekką koleją Kirklees

Wskocz do miniaturowego pociągu parowego, aby odbyć malowniczą podróż po wzgórzach Pennine Hills. Trasa ta ma długości 3,5 mili i wiedzie od Clayton West do Shelley. Łączy się ona również z innymi trasami spacerowymi. Jeśli chcesz wsiadać i wysiadać w wybranych miejscach, możesz kupić bilet całodniowy. Aby się tam dostać, wsiądź do autobusu 80 lub 81 odjeżdżającego z centrum miasta. Podróż zajmuje około 40 minut.

 

2. Przepłyń przez tunel Standedge

Załóż swój kask i udaj się na przygodę w najdłuższym, najgłębszym i najwyższym kanałem tunelowym w Wielkiej Brytanii. Możesz wybrać się na krótki 30-minutowy rejs lub przepłynąć cały tunel o długości 3,25-mili podczas dwugodzinnego rejsu. Można tu łatwo dotrzeć. Jazda pociągiem z Huddersfield do Marsden zajmuje 15 minut, a następnie wystarczy krótki spacer wzdłuż kanału.

 

3. Podziwiaj widoki z Castle Hill

Wybierz się na wycieczkę na szczyt Castle Hill, a dzięki temu będziesz mógł podziwiać panoramiczne widoki na Huddersfield i okolicę. Na szczycie wzgórza znajduje się wieża Victoria Tower – zabytek II klasy, na który można się wejść za kilka funtów. Autobus 341 z centrum miasta zawiezie Cię do podnóża wzgórza w ciągu 10 minut.

UK_City_Guide_Huddersfield_01

Huddersfield: poruszanie się po mieście

Podróż do Huddersfield autokarem oznacza, że nie musisz martwić się kierowaniem lub parkowaniem. Oprócz tego, jak już zarezerwujesz swój tani bilet na podróż megabusem, możesz liczyć na udogodnień, bezpłatne Wi-Fi* w podróży, punkty ładowania* i limit na bagaż aż 20 kg.

Autobus do Huddersfield dowozi pasażerów do centrum miasta, dzięki czemu od razu można rozpocząć zwiedzanie. Huddersfield jest stosunkowo małym miastem, co oznacza, że spacerowanie jest często najlepszym sposobem na poruszanie się po okolicy. Jeśli nie masz ochoty spacerować, skorzystaj z miejskiego bezpłatnego transportu autobusowego. Autobusy zatrzymują się w kluczowych lokalizacjach, w tym przy Kingsgate Centre, dworcu kolejowym oraz University of Huddersfield.

Huddersfield jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania północnej Anglii. Manchester i Leeds oddalone są tylko o pół godziny drogi pociągiem, a bezpośrednie pociągi odjeżdżają z dworca kolejowego Huddersfield w centrum miasta.

Huddersfield: najlepsze miejsca na zakupy

Autokar do Huddersfield dowozi pasażerów do centrum miasta, co oznacza, że będziesz mógł wybrać się na zakupy w ciągu kilku minut od przybycia na miejsce. Jeśli interesują Cię sklepy znanych marek, udaj się na New Street, King Street oraz do Kingsgate Centre, gdzie znajdują się takie sklepy, jak Next i House of Fraser.

Tuż za rogiem znajduje się popularne centrum handlowe Byram Arcade. W tej trzypiętrowej galerii znajdują się niezależne sklepiki i butiki oferujące wszystko, od zabytkowych modeli do ręcznie robionych dzieł sztuki i rzemiosła.

UK_City_Guide_Huddersfield_02

Huddersfield za darmo: 3 najlepszych atrakcji

1. Spacer po Greenhead Park

W odległości ledwie 10 minut spacerem od centrum miasta znajduje się Greenhead Park – doskonałe miejsce na odpoczynek. Możesz przejść się wokół ozdobnego jeziora, podziwiać przepiękne rośliny w oranżerii i posłuchać muzyki na żywo wprost ze sceny. Jeśli masz ochotę na coś do przegryzienia, możesz zajrzeć do kawiarni Café in the Park.

2. Odwiedź galerię sztuki w Huddersfield

Huddersfield Art Gallery znajduje się w samym centrum miasta, łatwo więc można tu dojechać w celu odbycia krótkiej wizyty. Zmieniające się wystawy dzieł sztuki przedstawiają obrazy, rysunki i rzeźby artystów lokalnych oraz zagranicznych. Nie zapomnij odwiedzić sekcji galerii Yorkshire Makers. W tym unikalnym sklepie z pamiątkami można nabyć obrazy, ceramikę i biżuterię, które zostały wykonane przez lokalnych artystów.

3. Odwiedź Tolson Museum

Dowiedz się więcej na temat historii Huddersfield w Tolson Museum. W miejscu tym znajdują się eksponaty zgromadzone od czasów rzymskich aż do dnia dzisiejszego. Główną atrakcją jest jedyny w pełni odrestaurowany samochód Valveless w kraju, który został wyprodukowany w tym mieście. Do muzeum dojeżdża wiele autobusów z centrum miasta, a podróż trwa około 15 minut.

Zarezerwuj przejazd autobusowy do Huddersfield przy użyciu planera podróży znajdującego się na tej stronie, aby znaleźć najtańsze bilety megabus.

Obsługujemy Huddersfield na kilku trasach, w tym:

 

 

*W zależności od dostępności i połączenia