Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Pytania i odpowiedzi

Najbardziej popularne pytania

Prosimy o dokładne sprawdzenie całej rezerwacji przed sfinalizowaniem transakcji – po dokonaniu zapłaty nie przyjmujemy zwrotów za dokonane rezerwacje.

W dowolnym momencie możesz dokonywać zmian w swoich rezerwacjach, aż do 24 godzin przed czasem Twojej pierwszej podróży. Opłata za wprowadzoną zmianę i opłata za rezerwację obowiązują dla każdej zmienianej rezerwacji. Zmian można dokonywać przez Internet lub za pośrednictwem autoryzowanego agenta megabus. Opłata za zmianę rezerwacji u autoryzowanego agenta megabus może się różnić od opłaty za zmianę rezerwacji przez Internet.

Jeśli nowy bilet na podróż będzie droższy niż oryginalny, użytkownik będzie wówczas zobowiązany zapłacić również różnicę pomiędzy kosztem tych dwóch biletów.

Niestety, ale nie możemy zwrócić kosztów ani zaoferować kredytów, jeśli nowa podróż jest tańsza od podróży pierwotnej.

Możesz teraz zmienić podróż lub dowiedzieć się więcej w zakładce Jak mogę zmienić moją rezerwację?

Plany się zmieniają – rozumiemy to. W dowolnym momencie możesz dokonywać zmian w swoich rezerwacjach, aż do 24 godzin przed czasem Twojej pierwszej podróży.

Oto co musisz zrobić:

1. przejdź do Zmiana podróży (lub skorzystaj z odnośnika w menu na górze strony)
2. wpisz numer zamówienia lub numer rezerwacji oraz swój adres e-mail
3. Wybierz rezerwację, którą chcesz zmienić i kliknij Zmień wybrane bilety 
4. postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dokonać zmian w swojej rezerwacji

Rezerwacje dla wielu podróżnych

Jeśli Twoja rezerwacja jest na 2 osób lub więcej, dokonanie zmian anuluje pierwotną rezerwację dla wszystkich podróżnych.

Pamiętaj, aby zamieścić informacje o nowej podróży dla wszystkich podróżnych podczas dokonywania zmian, nawet dla tych, którzy wciąż chcą skorzystać z pierwotnie zarezerwowanej podróży.

Wskazówka – zamiast zmieniać całą rezerwację dla wszystkich podróżnych, tańsze może okazać się dokonanie rezerwacji nowej podróży dla osób, które chcą pojechać w innym terminie lub o innej godzinie.

Ile to kosztuje?

Zmiana rezerwacji online kosztuje 2,50 GBP (1,50GBP} opłaty za zmianę i 1,00 GBP opłaty za ponowną rezerwację). Dokonanie zmian poprzez autoryzowaną agencję megabus kosztuje 4,50 GBP (3,50 GBP opłaty za zmianę i 1,00 GBP opłaty za ponowną rezerwację).

Jeśli nowy bilet na podróż będzie droższy niż oryginalny, użytkownik będzie wówczas zobowiązany zapłacić również różnicę pomiędzy kosztem tych dwóch biletów.

Niestety, ale nie możemy zwrócić kosztów ani zaoferować kredytów, jeśli nowa podróż jest tańsza od podróży pierwotnej.

Podobnie jak w samolocie, wszystkie miejsca na megabus.com są sprzedawane na podstawie rezerwacji, więc należy stawić się na podróż w określonym czasie i terminie. W przypadku podróży w obrębie Wielkiej Brytanii, klienci muszą znajdować się w miejscu odjazdu na co najmniej 15 minut przed planowaną podróżą. Jeżeli klienci nie dotrą na czas do autokaru, nie będą przyznawane żadne zwroty ani kredyty, ale można dokonać zmiany rezerwacji w naszej witrynie aż do 24 godzin przed podróżą.

Jeżeli pasażer spóźnił się na autobus, ale nadal chce odbyć podróż, powinien zarezerwować bilet na inną godzinę odjazdu, przechodząc przez standardowy proces rezerwacji megabus.com, korzystając z naszej witryny lub dzwoniąc do naszego działu sprzedaży pod numer +44 (0) 900 160 0900. Ta usługa jest świadczona przez Journey call Ltd. Koszt rozmowy wynosi 65 pensów za minutę i mogą obowiązywać inne opłaty za połączenia. Należy skontaktować się z dostawcą usług telekomunikacyjnych, aby poznać szczegóły.

W przypadku niektórych lokalizacji, takich jak dworzec autobusowy London Victoria, członkowie personelu megabus.com mogą wymagać opłaty za podróż bez rezerwacji.

Uprzejmie prosimy o podanie prawidłowego i ważnego adresu e-mail w momencie dokonywania rezerwacji. Sprawdź skrzynkę odbiorczą e-mail pod kątem potwierdzenia rezerwacji megabus.com. Jeśli jednak nie otrzymasz wiadomości w ciągu godziny od transakcji, prosimy o kontakt z nami na adres [email protected]

Należy pamiętać, że chociaż staramy się odpowiadać na e-maile z zapytaniami następnego dnia po ich otrzymaniu, nie zawsze jest to możliwe ze względu na duże ilości korespondencji. Z tego powodu prosimy o jak najwcześniejsze powiadomienie e-mailem przed podróżą w celu ponownego wystawienia biletów. Lub możesz zadzwonić do nas pod numer +44 (0) 141 352 4444.

*Agenci Biura Obsługi Klienta dostępni sa w godzinach od 08:00 do 20:00, siedem dni w tygodniu. W celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi oraz w celach szkoleniowych, połączenia z tym numerem mogą być rejestrowane. Mogą obowiązywać opłaty telefoniczne i opłaty za dostęp do sieci. Skontaktuj się z dostawcą usług w celu uzyskania dokładnych cen.

megabus.com nie odprawia bagażu, ani nie daje pokwitowań za bagaż przewożony w autobusie przez pasażera.

Nie interesuje nas rodzaj walizki, w którą zapakowany jest bagaż i prosimy wyłącznie o to, by ważył nie więcej niż 20 kg i nie był większy niż standardowa „duża” walizka. Maksymalne wymiary pojedynczej torby wynoszą 200 cm (szerokość + wysokość + głębokość).

Alternatywnie można zabrać dwie lub trzy torby, pod warunkiem, że nie zajmują więcej miejsca niż pojedyncza torba o tych wymiarach lub nie przekraczają maksymalnego dopuszczalnego ciężaru 20 kg po zsumowaniu bagażu.

Można również zabrać sztukę małego bagażu podręcznego na pokład, a bagaż ten musi albo zmieścić się na kolanach albo pod siedzeniem przed pasażerem. Jeśli przybędziesz na podróż z większą liczbą bagażów niż walizką o standardowej wielkości i jednym małym bagażem podręcznym, jak opisano powyżej, personel może nie przyjąć na pokład bagażu.

Pasażer może zostać obciążony opłatą 10 GBP za sztukę nadbagażu. Opłata może się różnić w zależności od trasy i czasu podróży.

Pasażerowie podróżujący w ramach usług megatrain.com mogą przewieźć do dwóch sztuk bagażu na jednego pasażera.

 Stasher.com Chcesz przechować bagaż?

megabus.com jest usługą bezbiletową. Po zakończeniu płatności strona potwierdzenia rezerwacji wyświetli numer rezerwacji megabus.com. Numer rezerwacji można również znaleźć w e-mailu z potwierdzeniem rezerwacji, który zostanie wysłany na podany przez Ciebie adres e-mail oraz w wiadomości tekstowej w zależności od prośby. Otrzymasz też oddzielny e-mail z Worldpay, potwierdzający udaną transakcję.

Należy podać numer rezerwacji podróży, zalecamy wydrukowanie lub zapisanie na przenośnym urządzeniu elektronicznym – kopię strony z potwierdzeniem rezerwacji lub e-mail, zawierającą szczegółowe dane dotyczące numeru rezerwacji, dzień podróży.

Pasażer może wnieść na pokład zimne jedzenie, zimne napoje i gorące napoje przykryte pokrywką. Ze względów bezpieczeństwa nie można wnosić gorącego jedzenia na pokład autokaru.