Korzystasz ze starej wersji przeglądarki. Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby usprawnić działanie strony i zwiększyć bezpieczeństwo.

Wielka_Brytania_Produkt_Niepelnosprawni

Pasażerowie wymagający pomocy

Zapraszamy wszystkich do korzystania z usług przewoźników megabus i megatrain. Postaramy się pomóc wszystkim pasażerom, którzy mają trudności w chodzeniu oraz osobom korzystającym z wózka inwalidzkiego.

megabus

Aby uniknąć nieporozumień, zalecamy by wszyscy użytkownicy wózków inwalidzkich skontaktowali się z nami przed dokonaniem zakupu biletów (przynajmniej na 36 godzin przed planowaną podróżą), aby zarezerwować miejsce na wózek inwalidzki i umożliwić nam uczynienie Twojej podróży tak komfortowej jak to możliwe oraz by zarezerwować miejsce dla opiekuna osoby niepełnosprawnej (PCA) w razie potrzeby.

Wszystkie nasze autokary są przystosowane do przewozu wózków inwalidzkich. Na pokładzie każdego autokaru możemy bezpiecznie zabrać jednego pasażera siedzącego na wózku inwalidzkim z zastrzeżeniem ograniczeń dotyczących rozmiarów i wagi (maksymalna waga to 300 kg, wymiary: długość 1200 mm x szerokość 700 mm x wysokość 1350 mm włącznie z siedzącym pasażerem).

Jeśli korzystasz z wózka inwalidzkiego (o maksymalnej wadze 20 kg) lub skutera inwalidzkiego i jesteś w stanie wspiąć się kilka schodków do autobusu, przechowamy Twój sprzęt w luku bagażowym, a kierowca pomoże Ci usiąść na Twoim miejscu.

Lekkie skutery inwalidzkie mogą być przechowywane i przewożone w luku bagażowym autokaru. Skuter musi być składany, a każda z jego części nie może ważyć więcej niż 20 kg. Użytkownik skutera lub jego opiekun musi być w stanie rozmontować i zmontować chodzik do przewozu w naszym luku bagażowym.

Przykro nam, ale nie jesteśmy w stanie przewozić pasażerów siedzących w skuterach inwalidzkich.

Pasażerowie odjeżdżający z dworca autokarowego Victoria w Londynie mogą korzystać z poczekalni Mobility Assistance Lounge przed odjazdem. Aby dokonać wstępnej rezerwacji, należy zadzwonić pod numer +44 (0) 207 126 2716. W razie potrzeby dostępna jest pomoc w wejściu na pokład pojazdu.

megatrain.com

East Midlands Railway

Podróżując pociągami East Midlands Railway, należy zadzwonić pod numer: +44 (0) 3457 125 678 lub wysłać wiadomość tekstową pod numer: 18001 (03457) 125 678, aby zamówić specjalną pomoc.

Ustalenia te muszą zostać dokonane po zakupie biletu megatrain. W sporadycznych przypadkach, gdy ze względu na pojemność pociągu, wózek inwalidzki będzie niedostępny podczas podróży, obowiązuje pełny zwrot kosztu biletu.

Potrzebujesz więcej pomocy w planowaniu podróży?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą podstroną Często zadawane pytania, aby poznać odpowiedzi na typowe pytania dotyczące serwisu megabus.com

* W celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi oraz w celach szkoleniowych, połączenia z tym numerem mogą być rejestrowane. Mogą obowiązywać opłaty telefoniczne i opłaty za dostęp do sieci. Skontaktuj się z dostawcą usług w celu uzyskania dokładnych cen.

 

Ostatnia aktualizacja 17 września 2019 r.